Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) vyzýva viaceré obce na Záhorí na šetrenie pitnou vodou. Dôvodom sú extrémne zvýšené odbery vody v obciach a predpoveď ďalších teplých dní. Výzvu zverejnili samosprávy vrátane Kútov, Moravského Svätého Jána, Cerovej či Radošoviec.

BVS v listoch adresovaných obciam žiada o bezodkladné vyzvanie obyvateľov na obmedzenie používania pitnej vody na iné účely v zmysle zákona o verejných vodovodoch.
Podľa BVS môže z dôvodu zvýšenej spotreby u obyvateľstva dochádzať k výpadkom zásobovania pitnou vodou. Ak by sa situácia zhoršila, vodárenská spoločnosť upozorňuje aj na možnosť pristúpenia k regulačným stupňom v obciach.
Obyvatelia majú šetriť pitnú vodu a od 23. júna do 3. júla ju nepoužívať na napúšťanie bazénov a víriviek, polievanie trávnikov, záhrad a športovísk, umývanie vozidiel, čistenie ciest a spevnených plôch.
Výzva sa týka aj manipulácie na vodovodnej sieti pre dobrovoľné hasičské zbory, napríklad pri napúšťaní cisterien a súťaží.
BVS v listoch obciam uvádza, že pri nedodržiavaní regulačných opatrení bude postupovať v zmysle zákona o verejných vodovodoch.
