Kameňolom nad Skalicou sa v sobotu 18. júla otvorí návštevníkom ešte pred augustovým festivalom Fest Maringota.

Súčasťou festivalového warm-upu bude exkluzívna predpremiéra cestopisu Okľukou do Vojvodiny. Samo Trnka, Gabo Žifčák, Viktor Vereš a Dano Krnáč sa v ňom vydali na približne dvetisíckilometrovú cestu preťaženým Favoritom. Film zachytáva ich putovanie do srbskej Vojvodiny, kde žije početná slovenská komunita.
Program doplní posedenie pri občerstvení, pétanque a stretnutie s organizátormi festivalu. Návštevníci tak môžu spoznať atmosféru bývalého pieskovcového lomu, ktorý sa nachádza vo vinohradoch nad golfovým ihriskom v Skalici.
Letné kino je ochutnávkou pred festivalom Fest Maringota, ktorý sa v rovnakom areáli uskutoční 7. a 8. augusta. Multižánrový festival tento rok prinesie interpretov zo Slovenska aj zahraničia. V programe sú napríklad Moses Yoofee Trio, Marta, Fvck_kvlt, Tamara Kramar, Chiki Liki Tu-a či Haf & Beyuz. Priamo v areáli bude dostupné aj stanové mestečko.

