Malačania nezachytili úvod zápasu a prehrávali už 1:8, potom však dotiahli na 12:12 a dokonca si vybudovali náskok 19:16. Ten však stratili (19:22) a domáci získali prvé dejstvo pre seba.

1.LIGA MUŽI ZÁPAD – 10.kolo
VŠK PÚCHOV – STROJÁR MALACKY 3:0 (22,16,23) a 0:3 (-20,-24,-14)
STROJÁR: Šamulka, Baran, Lipták, Petrovič, Rehák, Janík, libero Rusňák
V druhom dominovali jednoznačne Púchovčania a vyhrali ho 25:16. V treťom sete to vyzeralo na obrat, Záhoráci hrali dobre a viedli už 19:12, no ani tento náskok nevyužili a Púchovčania sa radovali z trojbodového víťazstva.
V druhom zápase volejbalisti Strojára našli konečne optimálnu zostavu a získali jednoznačné víťazstvo 3:0 na sety. Rozhodla dramatická koncovka druhého setu, v ktorej domáci nevyužili 2 setbaly za stavu 24:22 a Malačania otočili na 26:24.

Najbližší program:
– sobota 21.1. Malacky – Nitra „B“ (13:00 a 15:00 v ŠH Malina)
– nedeľa 5.2. Trenčín „B“ – Malacky

M-SR KADETI OBLASŤ ZÁPAD – 12.kolo
STROJÁR MALACKY – VKP BRATISLAVA 3:0 (23,18,18) a 3:0 (12,22,21)
STROJÁR: Kujan, Lukáč, Opatovský, Vašek, Uhrinek, Rozbora, libero Kopiar (Kura, Havlík, Novota, Husár)
Tréner: Matej Haringa
V klasickom a dlhoročnom derby sa stretli mladí Strojári s kvalitným súperom z Bratislavy. Po nečakanom víťazstve v prvej časti súťaže na ihrisku nášho súpera si Malačania brúsili zuby aj na domáce prekvapenie. To však po kvalitnom výkone bolo nečakane hladké, keď mládežníci VKP nedokázali nájsť recept proti našej obrane na sieti( 15 blokov v 1.zápase, 11 blokov v 2.zápase), slušnej prihrávke a 42-om bodom kapitána domácich Lukáča v oboch zápasoch. Svoj debut v kadetskom družstve úspešne absolvoval Havlík.