Na operačné stredisko OR HaZZ v Senici bol prostredníctvom KS IZS Trnava nahlásený v piatok 10. februára 2012 o 20:54 hod. požiar v garáži rodinného domu v Moravskom Svätom Jáne, okr. Senica.

Na miesto udalosti boli postupne vyslané jednotky z HS Kúty, traja príslušníci HaZZ s technikou CAS30 Iveco Trakker a z HS Senica dvaja príslušníci s technikou MB Atego. Po príjazde na miesto udalosti bol vykonaný prieskum, pri ktorom bolo zistené, že v rodinnom dome, v jeho suteréne je garáž, v ktorej sa nachádzal osobný automobil Mitsubisi, ktorý bol vo fáze celkového horenia.

Na mieste udalosti sa nachádzal zranený 27 ročný muž /nadýchaný splodinami horenia/, ktorý mal obhorené šaty od požiaru. Vzhľadom k tomu bola zranenému poskytnutá prvá pomoc a veliteľ zásahu prostredníctvom operačného dôstojníka požiadal o RZP. Počas prieskumu bol celý rodinný dom odpojený od elektrického prúdu a prívodu plynu.

Na likvidáciu požiaru boli hasičmi použité dva vysokotlaké prúdy a tuhé zmáčadlo. Po príjazde RZP bol postihnutý vyšetrený a ošetrený a bol ponechaný na mieste udalosti. Po likvidácii požiaru bol na odvetranie garáže použitý pretlakový ventilátor a zhrený automobil pomocou navijaka na MB Atego vytiahnutý von z garáže a odovzdaný majiteľovi. Škoda spôsobená požiarom bola majiteľom predbežne vyčíslená na 7 000.- €. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Martin Krajčovič


.

20 rokov