Volejbalisti Strojára privítali v poslednom dvojzápase sezóny rezervu extraligového Volley Teamu, ktorá síce bola v tabuľke vyššie, ale dlhodobo s ňou majú pozitívnu bilanciu. Tú sa im podarilo vylepšiť aj v sobotu. V malackom drese mohli diváci po dlhšej dobe vidieť aj Šamulku a celý dvojzápas odohral na smeči talentovaný Lukáč, ktorý vyzerá byť prísľubom do budúcnosti.

1.LIGA MUŽI ZÁPAD – 18.kolo
STROKÁR MALACKY – VOLLEY TEAM „B“ 3:1 (24,14,-20,14) a 3:2 (22,-17,19,-24,15)
STROJÁR: Rusňák, Petrovič, Lapin, Baran, Lipták, Lukáč (Šamulka)

Foto: Bibiána Zemková

Prvý zápas mal celkom jednoznačný priebeh a Záhoráci ho vyhrali 3:1. Druhý zápas bol podstatne zaujímavejší. Spočiatku to vyzeralo na rovnaký výsledok, keď domáci viedli 2:1 na sety a vo štvrtom sete 23:21. Koncovku však nezvládli a darovali hosťom z Bratislavy možnosť tajbrejku. V ňom viedli Malačania už 13:7 a diváci sa už pomaly chystali na odchod. Domáci hráči ako keby „odišli“ s nimi a zrazu bolo na ukazovateli skóre 13:13. Baranovi sa však podarilo otočiť a tak sa nakoniec po dramatickej koncovke zaslúžene radovali domáci.

Ani toto víťazstvo im však nepomohlo a skončili túto sezónu na 5.mieste, čo je po 4. a 3.mieste v posledných sezónach miernym sklamaním. Toto bolo spôsobené najmä úzkym kádrom a prístupom niektorých hráčov k tréningovým a zápasovým povinnostiam. Nejaké body sa postrácali so slabšími súpermi a na druhej strane sa nepodarilo vybojovať žiadne body s najlepšími družstvami súťaže (Komárno, VKP), s ktorými sa ešte v minulej sezóne hrali vyrovnané zápasy.

To však nemení nič na tom, že toto družstvo má perspektívu zlepšovať sa a hrať o popredné miesta v druhej najvyššej súťaži.

-duš-


.
Toto je čítané

Hádzaná: Záhoráci body z Topoľčian nepriviezli

Záhoráci dokázali zmazať sedemgólové manko v Topoľčanoch, ale nezvládli záver zápasu a nakoniec body…

BM: Ustekana sobota