Po prvýkrát uzrie svetlá malackého javiska hra s názvom Stálo ti to zlato za to? už 4. a 5. mája 2012, kedy sú plánované slávnostné premiéry. Autorom scenára je tentokrát dvorný režisér Divadla na hambálku – Vlado Zetek, ktorý hru napísal hercom na mieru.

„V auguste budeme mať desiate výročie vzniku Divadla na hambálku, preto som chcel, aby bola táto inscenácia niečím skutočne výnimočná. Mojím cieľom bolo vytvoriť hercom inscenáciu na mieru, aby si zahrali všetci a aby sa v nej aj našli. Takže k desiatemu výročiu sme sa posunuli k autorskému divadlu,“ vysvetľuje Vlado Zetek.

Autor sa inšpiroval pri písaní skutočnými životmi ochotníkov, preto v predstavení môžete objaviť niektoré prvky z ich profesijného alebo rodinného života. „Nikto sa našťastie nesťažoval, že si z nich robí režisér žarty. Koniec koncov, do predstavenia som zakomponoval aj figúrku, ktorá je paródiou na mňa,“ dodáva Zetek.

Ďalej:  Kedy hrajú novú hru? záhorí.sk/podujatia

Dej hry sa odohráva v malebnej dedinke na Záhorí, je popretkávaný slovnými hračkami, humorom a nebude chýbať ani záhoráčtina. Okrem toho sa môžete tešiť aj na nových hercov a zaujímavú scénu Denisy Bogdalíkovej. Reprízy pre verejnosť sa budú konať 12. a 19. mája o 19-tej hodine v Kultúrním domečku v Malackách. Tešíme sa na všetkých kultúry chtivých divákov!

Viac informácií nájdete na www.divadlonahambalku.sk


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024