Starší žiaci AK Junior na 3. mieste. Atléti Holíča pretekali v ČNL. Seniorské športové hry Trnavského kraja ozdobil rekord SR.

Starší žiaci AK Junior na 3. mieste
V Trenčíne sa 25. 8. uskutočnilo posledné kolo súťaže atletických klubov Zs. oblasti (kraj TT, NR, TN) st. žiakov. Atléti Holíča v poslednom 4 kole suverénne zvíťazili so ziskom 180 bodov pred Novými Zámkami a Skalicou. Ani toto víťazstvo nestačilo na postup medzi elitu Slovenska. Pre nedisciplinovanosť niektorých chlapcov, ktorí sa v plnom počte nezúčastnili 2. a 3. kola, tak chýbalo 13 pomocných bodov k postupu.
1. miesta – Matúš Kollár 150 m 18,79 sec , diaľka 555 cm, Marek Mlčúch 1500 m 4:59,61 min os.rek., Roman Máchal 168 cm os.rek., Dominika Juráčková 800m 2:34,11 min, Mario Nesnadý chôdza 3 km 18:26 min
2. miesto – Matúš Kollár 60 m 7,82 sec
3. miesta – Chen Senjie 60 m 7,96 sec, Adrian Hololicza 300 m 42,24 sec a 150 m 19,48 sec oba výkony os.rek., Tadeáš Šťastný guľa 12,11 m
Na športovej príprave st. žiakov sa podieľali tréneri Dušan Chanečka a Rudolf Roučka.

Atléti Holíča pretekali v ČNL
Vo Vyškove sa 29. 8. uskutočnilo posledné 4. kolo II.ČNL. Hosťujúci atléti Holíča štartujúci za AC Čejkovice nesklamali. Tibor Mráz zvíťazil v disku výkonom 43,55 m a bol druhý v guli. Dominik Pavka zvíťazil vo výške výkonom 184 cm a v oštepe na 6. mieste.

Roučka

Seniorské športové hry Trnavského kraja ozdobil rekord SR
V Zlatníckej doline sa 30. – 31.8. uskutočnili seniorské športové hry Trnavského kraja. Vyše 100 seniorov (muži, ženy) súťažili v rôznych disciplínach (hod válkom, granátom, kriketovou loptičkou, kop na bránku, plávanie 100/50, beh 60 m/50m, 400 m, 1000 m/500 m, stolný tenis, šachy). Najviac bodov 38 získal Skalický okres a suverénne zvíťazil pred Senicou 28 bodov (bodovanie: na 1. mieste – 3 body, 2. miesto – 2 body a 3. miesto – 1 bod). Seniori Holíča nesklamali a ziskom 9 medailí sa výrazne pričinili o víťazstvo Skalického okresu. Najviac 5 medailí získal Rudolf Roučka, zlatú za kop na bránku a vrh guľou výkonom 11,59 m, čo je nový rekord SR mužov nad 70 rokov, dve striebra za plávanie na 100 m a beh na 1000 m a bronz za beh na 400 m. Ján Jurkovič získal zlatú medailu za beh na 60 m časom 9,8 sec a bol na 2. mieste na 400 m. Bronzové medaile získali Viera Mikulášiková za hod kriketovou loptičkou a Jozef Valovič za kop na bránku.