BONUS v článku! Jediná možnosť ako prežijú klasické kamenné malé kiná je premietanie cez projektor a organizovanie rôznych filmových podujatí. 

Malé kamenné kiná svoju klasickú filmovú púť bohužial už skončili. Distrubučné filmové spoločnosti prestali ponúkať filmy na klasickom 35 mm páse. Na Záhorí funguje už len zopár klasických kín, jeden multiplex v Skalici a dve zdigitalizované kiná v Malackách a Stupave. Kino v Senici na svoju digitalizáciu ešte len čaká.

V Moravskom Svätom Jáne nechcú zavrieť kino a preto sa už druhým rokom rozhodli zapojiť do filmového festivalu Expedičná kamera a diváci si tak mohli v sobotu  (3.novembra) v Kine Morava  pozrieť tie najlepšie cestovateľské a outdoorové filmy z celého sveta. Diváci sa prešli na koňoch cez Mongolsko. Liezli po najvyšších horách sveta. Zažili šok, keď hviezdy jedného filmu zomreli pri výstupe a film zostrihali z materiálov, ktoré po nich našli na mieste neštastia. Zažili neskutočnú zimu a hrdinov, ktorý oľutovali to, že sa rozhodli ísť na výstup v zime a prežili lavínu. Úsmevným záverom festivalu bola najdlhšia lyžiarska, navyše čisto dámska expedícia. 1200 km cez arktickú pustatinu, pozdĺž ostrova Baffin. Extrémne zážitky si nenechalo v Kine Morava ujsť viac ako 60 návštevníkov.

BONUS: NAJDLHŠIA CESTA
Nemecko, 5 min., réžia: Christoph Rehage
Koľko kilometrov sa dá prejsť po svojich v Číne? Viac ako meria Veľký čínsky múr? Ako takáto cesta zmení človeka po psychickej či fyzickej stránke? Odpovede nielen na tieto otázky sa dozviete pri sledovaní tohto krátkeho snímku.

[youtube 5ky6vgQfU24]

Festival v Moravskom Svätom Jáne organizovalo občianske združenie 90871.sk v spolupráci s Obcou Moravský Svätý Ján. Mediálny partnerom boli  správy z vašej ulice – Záhorí.sk a reklamným partnerom iZáhorí.sk – reklama, tlač, grafika, web.


.
Toto je čítané

Skalica získala dotáciu takmer 700-tisíc eur na nové cyklotrasy

Mesto Skalica získalo dotáciu 688 116 eur z programu Interreg SK-CZ 2021-2027…

BM: Ustekana sobota