Dovolenky končia, opäť sa rozbieha tréningový kolotoč. Niektorí corgoňligisti začali s prípravou skôr, väčšina však stanovila termín na pondelok (7.1.2013).

Rovnako aj senická kabína sa po prvý raz v novom roku zaplnila v tento dátum. Ako prvý prišiel do kabíny brankár Milan Švenger. Dávno pred ním bol však už v plnej permanencii vedúci mužstva Martin Šnegoň. „Mám na starosti okrem iného aj výstroj pre hráčov. Všetko musí byť tip-top,“ hovorí dôležitý článok realizačného tímu FK Senica.

Novoročnú premiéru si odkrútil aj nový kormidelník Senice Vladimír Koník, ktorý sa po prvý raz stretol so svojimi zverencami. „Prvý týždeň bude určite oťukávací, ale celý realizačný tím ostáva pokope, čo je obrovská výhoda. Niektorých hráčov poznám, s väčšinou som sa však pri takejto príležitosti videl prvý raz. Verím, že všetko pôjde tak, ako má,“ hovorí 45-ročný kouč Záhorákov.

Hoci kabína sa značne zaplnila, niektoré miesta ostali prázdne. Ako sme už informovali, prípravu nezačala dvojica Adam Varadi a Václav Koutný. Obom vypršalo na konci minulého roku hosťovanie a vrátili sa do svojho materského klubu (Sigma Olomouc). „S najväčšou pravdepodobnosťou kabínu na pol roka opustí aj Jaroslav Černý, ktorý by mal odísť na hosťovanie do Českých Budějovíc. Pravdepodobný je aj odchod Martina Frýdka,“ hovorí športový riaditeľ klubu Dušan Vrťo a pokračuje vysvetľujúc: „Frýdek je u nás na hosťovaní. Jeho domovský klub Sparta Praha má v zmluve klauzulu, že si ho môže vypýtať naspäť. Sparta túto klauzulu využila. Frýdek má byť súčasťou prestupovej rošády medzi Spartou a Libercom. Bohužiaľ, mrzí nás to, lebo Frýdek sa ukazoval na jeseň v dobrom svetle, no nič s tým nenarobíme.“ Na prvom zraze Černý aj Frýdek nechýbali, no do tréningového sa už neprezliekali. Medzi klubmi sa dohadujú konkrétnosti.

Naopak, opačným smerom prichádzajú navrátilci z hosťovania. Do známeho prostredia sa vrátili Juraj Piroska (ŠK Slovan Bratislava), Michal Šulla (Spartak Myjava), Petr Hošek (DAC Dunajská Streda), Miroslav Sedlák (ŠTK Šamorín), Ivan Hladík (Baník Ružiná). K prvému tímu sa pripojili i mladíci z dorastu Tomáš Kapusta, Denis Ventúra a Jakub Kosorín, ktorý absolvujú s A-čkom zimnú prípravu. „K tímu sa pripojili i novici Jan Tenkl z Táborska a kamerunský futbalista Didier Mbendje. Obaja sú u nás na skúške,“ informuje športový riaditeľ klubu.

Hráči v príprave:
Brankári: Milan Švenger, Pavol Kamesch, Ján Malec, Michal Šulla
Hráči: Petr Pavlík, Miroslav Štěpánek, Matej Krajčík, Erich Brabec, Ján Gajdošík, Róbert Pillár, Tomáš Kóňa, Martin Ďurica, Stef Wijlaars, Jaroslav Diviš, Jan Kalabiška, Peter Štepanovský, Juraj Križko, Martin Babic, Juraj Piroska, Rolando Blackburn, Petr Hošek, Lamine Diarrassouba, Miroslav Sedlák, Ivan Hladík.
Dorastenci v príprave: Denis Ventúra, Jakub Kosorín, Tomáš Kapusta
Hráči na skúške: Didier Mbendje, Jan Tenkl
Realizačný tím: Vladimír Koník (tréner), Josef Mucha (asistent trénera), Miroslav Mentel (tréner brankárov), Milan Skokan (kondičný tréner), Róbert Beblavý (maséer), Radovan Hyža (lekár)

Zdroj: fksenica.eu


.

BM: Festival Záhrad