Na pretekárskej dráhe zvanej V mokrovských pri ceste z Borského Mikuláša do Šaštína – Stráže sa štartuje už 4. ročník Záhoráckeho Country Crossu a po dlhej tuhej zime sa ako každoročne očakáva veľký počet pretekania chtivých jazdcov.

POZOR: Na pondelok pripravujeme fotoreport z pretekov!

Po bohatých profesionálnych organizačných skúsenostiach Rally cross Klubu v Borskom Mikuláši sa už teraz má na čo tešiť široká divácka verejnosť počas dvojdňových strhujúcich pretekov.

Ako každý rok i tento rok sa začína sezóna Záhoráckeho Country Crossu prvým pretekom Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v Endure a Country Crosse v dňoch 27. – 28. marca 2010, ktoré sa započítavajú do deväťdielneho seriálu MM SR a jazdí sa pod hlavičkou Slovenskej motocyklovej federácie.

Na pretekárskej dráhe zvanej V mokrovských pri ceste z Borského Mikuláša do Šaštína – Stráže sa štartuje už 4. ročník Záhoráckeho Country Crossu a po dlhej tuhej zime sa ako každoročne očakáva veľký počet pretekania chtivých jazdcov.

Hlavným organizátorom tohto medzinárodného preteku je Rallycross Klub pri Autoklube SR v Borskom Mikuláši. Svoju činnosť zameriava na poriadanie motoristických akcií a to hlavne amatérsky hobby rallycross, country cross a iné spoločenské akcie.
Pre pretekárov z celého Slovenska ale aj zo zahraničia bude pripravená jedinečná piesková trať o celkovej dĺžke cca 12 km, kde budú mať diváci možnosť vidieť adrenalínové preteky. Na štartovnej listine sa očakáva účasť cca 250 jazdcov slovenskej pretekárskej špičky v Endure a Country Crosse (zväčša jazdcov 6 dňovej) a pretekárov zo susedného Česka a Poľska. Z prihlásených možno spomenúť mená ako Svitko, Kapajčík, Dóža a iní. Po minuloročných pravidelných účastiach Ivana Jakeša sa s ním tento ročník nestretneme, pretože štartuje na pretekoch v Číne.

Po bohatých profesionálnych organizačných skúsenostiach Rallycross Klubu v Borskom Mikuláši sa už teraz teší široká divácka verejnosť na strhujúce dvojdňové preteky. Dúfajme, že dokonalému motoristickému zážitku bude tento víkend (27.3.-28.3.) priať aj počasie a príde množstvo motoristických fanúšikov.

Zdroj: rallycrossbure.sk, Foto: skswat

Pridaj komentár

.
Toto je čítané
streetball chalange Malacky 2024 Mierové námestie

Malacky zažijú po rokoch veľký streetballový turnaj

Mesto Malacky sa v sobotu (29.6.) stane centrom pouličného basketbalu. Na novovybudovanom…

20 rokov