Malacky cestovali v nedeľu do obeda na náročný zápas do Martina. Obe družstvá mali pred týmto duelom 18 bodov, čo bolo predzvesťou napínavého zápasu. Domáci začali lepšie a ujali sa vedenia 2:0. Malačania však držali s domácimi krok. Do 10. minúty sa za Malacky presadzoval iba P. Stachovič a svojim štvrtým gólom vyrovnával na 4:4 v tejto fáze zápasu. Od tohto momentu začali hrať na neho osobnú obranu. Martinčania sa presadzovali najme streľbou z diaľky, no postupne začala malacká obrana tieto streli blokovať čo využíval I. Oslej na rýchle protiútoky, ktoré dokázal aj úspešne zakončiť. Priebeh prvého polčasu bol veľmi vyrovnaný. Do 18. min. si nedokázali domáci vypracovať väčšie ako 1. gólové vedenie. Veľký podiel má na tom aj brankár M. Kuklovský, na ktorého sa mohli Malacky v prvom polčasu spoľahnúť. Tie sa dokázali ujať vedenia v 21. minúte, ktoré im vydržalo až do konca prvého polčasu. 12:13 bol stav s akým odchádzali družstvá na prestávku.

Na začiatku druhého polčasu posadili Malacky domácich na koňa sériou zbytočných technických chýb. Martinčania sa tešili z vedenia len do 35. minúty. Od tejto chvíle Malačania zlepšili obranu a dokázali si udržiavať 2-3 gólový náskok, ktorý udržiavali David a Pavol Stachovičovci svojimi gólmi. Neomylnú ruku pri svojich štyroch 7metrových hodoch predviedol V. Pavlík. V 46. minúte sa po pár smolných góloch dostal do brány hostí M. Hollý. Aj vďaka nemu bol v 53. min. stav 22:27, za ktorého si domáci zobrali oddychový čas. Po ňom začali doťahovať najme vďaka presilovej hre a 7 metrovým hodom. V 57. a 58. min za stavu 25:27 prišli chvíle brankára M. Hollého, ktorý dokázal zneškodniť dve super šance domácich, keď sa na neho rútili z rýchlych protiútokov. Domáci 40 sekúnd pred koncom znížili na 26:27, ale Malacky si už 2 body nenechali vziať a zvíťazili vďaka skvelému kolektívnemu výkonu 26:28.

Zostava:

M. Kuklovský, M. Hollý –brankári, T. Stachovič, V. Pavlík 7, R. Baláž, T. Baláž, P. Puškáč, I. Oslej 4, R. Spuchlák, S. Cabadaj 2, D. Stachovič 6, P. Stachovič 9

Tréner: V. Valachovič