Výsledky 4.kola a 5.kola I.ligy basketbalu mužov v skupine o 9. – 16.miesto.

MBL Liptovský Mikuláš – MŠK BO Holíč  79:95 (36:53)
Prvá liga basketbalistov pokračovala ďalším dvoj kolom v ktorom cestovali basketbalisti Holíča za svojimi súpermi z východnej časti súťaže, keď sa predstavili v sobotu na palubovke Liptovského Mikuláša. Holíčania zaskočili domácich rýchlymi protiútokmi a najmä premieňaním svojich streleckých pokusov spoza trojbodového oblúka, keď si zapísali štrnásť úspešných trojok. V priebehu stretnutia si hostia postupne vytvorili dvadsaťdeväť bodový náskok, avšak v závere poľavili v koncentrácii čo domáci využili na skorigovanie záverečného výsledku.
Zostava a body Holíča: Snopko 41, Hanusek 29, Rypák 10, Holeček 9, Jaborník 6, Burský 0, Oliva 0.

9.2.2013 4.kolo

ŠKP Filozof BratislavaGolej 35, Kirchner 14 REALPLUS LučenecGalovič 15, Žingor 10 79:53 (31:24)
MBK Lokomotíva SereďUjlacký 21, Bosý 15 BK ŠPD RožňavaLichvár 16, Čižmár 13 74:57 (41:23)
Academic ŽU ŽA-Medik MTStránsky 20, Hájek 14 MBK AŠK Slávia TrnavaL.Sečen 24, Michálik 20 73:85 (38:38)
MBK Liptovský MikulášSeman 21, Chomo 19 MŠK BO HolíčSnopko 41, Hanusek 29 79:95 (36:53)

Academic ŽU Žilina – MŠK BO Holíč 103:92 (52:57)
V nedeľu sa predstavili Holíčskí basketbalisti na palubovke Žiliny, kde sa hral od úvodu rýchly basketbal a najmä atraktívny pre prítomných divákov. V prvom polčase si hostia vybudovali postupne pätnásť bodový náskok, ktorý Žilinčania najmä vysunutou obranou dokázali znížiť na polčasový päť bodový rozdiel. V druhom polčase bola hra vyrovnaná a tak o výsledku rozhodol záver stretnutia, ktorý zvládli lepšie domáci basketbalisti.
Zostava a body: Snopko 28, Bayer 18, Jaborník 15, Hanusek 12, Halahija 11, Rypák 4, Burský 2, Holeček 2

10.2.2013 5.kolo

ŠKP Filozof BratislavaStraško 23, Golej 18 BK ŠPD RožňavaLichvár 27, Čižmár 15 78:65 (39:43)
MBK Lokomotíva SereďZarovskij 20, Čomaj 16

REALPLUS LučenecŽingor 16, Galovič, Hiadlovský po 7 71:41 (28:16)

Academic ŽU ŽA-Medik MTHájek 28, Mičian 25 MŠK BO HolíčSnopko 28, Bayer 18 103:92 (52:57)
MBK Liptovský MikulášSeman 17, Š.Povolný 15 MBK AŠK Slávia TrnavaPetráš 30, L.Sečen 29 72:104 (40:45)