Štvrtý zápas série medzi Detvou a Senicou priniesol hokej so všetkými atribútmi play-off.

HC 07 Detva – HC Dukla Senica 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 4. Hataš (Buda, Srnka), 41. Srnka (Hegyi, Buda) – 36. Vaškovič (Surovka, Mikušovič)
Počet divákov: 550
Stav série: 3:1, do semifinále postúpila Detva.

Komentár k zápasu / autor: HC 07 Detva
Štvrtý zápas série medzi Detvou a Senicou priniesol hokej so všetkými atribútmi play-off: drámu na ľade a búrlivú atmosféru v hľadisku. Ako prvým sa podarilo skórovať domácim v presilovke z hokejky českého legionára Hataša v 4. minúte. V druhej treetine boli hostia lepším družstvom a v 16. minúte vyrovnali zásluhou vaškoviča. Ale domáci udreli hneď na úvod záverečnej tretiny v 41. minúte, keď na 2:1 zvyšoval Srnka. Potom zatlačila Senica, ale zásluhou vynikajúceho domáceho brankára Škrečka sa jej nepodarilo vyrovnať ani v presilovke piatich proti trom, a tak sa pod Poľanou zrodilo obrovské prekvapenie. Dlhodobý líder základnej časti totiž vypadol vo štvrťfinále s ôsmou, ale oduševnene hrajúcou Detvou.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Marián Horváth, HC 07 Detva: Bol to zápas ako remeň, na ľade, na striedačkách, na tribúnach, všade to žilo, všade to vrelo. Vyhrali sme 2:1, celkovo sériu 3:1, ideme ďalej. Chcem poďakovať chlapcom za všetko, za obetavý výkon. Podali sme kolektívny výkon. Nad všetkými myslím si, že vynikal Lukáš Škrečko. Teraz si trochu oddýchneme a začneme sa pomaly pripravovať na ďalšieho súpera. Myslím si, že sme porazili favorita play off, verím, že to chlapcom zdvihne sebavedomie. Tešíme sa na ďalšie kolo play off.

Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Aj v dnešnom zápase sme opäť prehrávali. Vyrovnali sme na 1:1. V tejto fáze sme boli lepším tímom. Aj po dvoch tretinách bolo nerozhodne 1:1. Na začiatku tretej tretiny sme zase spravili hrubú individuálnu chybu, dostali sme gól a už sme to nestačili vyrovnať. Bojovnosť nám nechýbala, ale myslím si, že nám dnes chýbalo troška hokejového umenia. Je to pre nás obrovská tragédia. Chcel by som poďakovať chlapcom za celú sezónu, fanúšikom za podporu a súperovi gratulujem k postupu.

Výsledky štvrťfinále PLAY OFF – zápas č. 4
HC 07 Detva – HC Dukla Senica 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) – stav série 3:1, do semifinále postúpila Detva
HC Prešov 07 – HK Spišská Nová Ves 6:1 (1:1, 1:0, 4:0) – stav série 2:2
MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) – stav série 2:2