Správu budeme aktualizovať. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre Záhorie výstrahu prvého stupňa pre povodeň z topiaceho sa snehu a dažďa. V Šaštíne-Strážoch dosiahla hladina rieky Myjava prvý stupeň povodňovej aktivity.

16:40h 25. februára | Rieka Myjava sa pri Kútoch vyliala
Rieka Myjava sa pri Kútoch vyliala zo svojho koryta. Hladina rieky Morava podľa predpovede SHMÚ stúpne v noci o 50 cm.

Pri motoreste u Janíčkov začali pripravovať ochranné bariéry. Voda je v tomto mieste tesne pred vyliatím.

15:30h 25. februára | Hladina rieky Myjava je pred 2. stupňom povodňovej aktivity 
Rieka Myjava stúpla v Šaštíne – Strážoch za posledných 24 hodín o viac ako meter. Vzostup hladiny riek Myjava a Morava sa očakáva aj počas dnešného večera. Kompa v Záhorskej Vsi ako aj most v Moravskom Svätom Jáne sú otvorené.

Rieka Myjava v Šajdíkových Humencoch. Foto: Mário Šimek

12:30h 25. februára | V Jablonici voda zaliala cesty
Rieka Myjava sa na niekotrých miestach vyliala v obci Jablonica z koryta. Treba počítať s dočasným obmedzením prevádzky na niektorých cestách. V Šaštíne-Strážoch dosiahla hladina rieky Myjava prvý stupeň povodňovej aktivity.Kompa v Záhorskej Vsi ako aj most v Moravskom Svätom Jáne sú otvorené.

Rieka Myjava pri Kútoch (25.2. – 8:00h)

8:00h 25. februára | Výstraha prvého stupňa pre povodeň z topiaceho sa snehu a dažďa
Výstraha trvá do utorka (26.2.) rána. Vzhľadom na zvýšené vodné stavy v dôsledku spadnutých zrážok a topenia sa snehu bude na tokoch aj naďalej pretrvávať povodňové nebezpečenstvo.

Most a kompa sú otvorené
Kompa v Záhorskej Vsi a most v Moravskom Svätom Jáne sú otvorené. (aktualizované 25.2. o 8:00h)

“Teplo, ktoré začne na väčšine územia Slovenska zaberať od tejto nedele, bude takmer isto znamenať koniec hlavnej fázy zimy pre nížiny. Je veľmi pravdepodobné, že v nížinách Slovenska sa počas budúceho týždňa úplne roztopí sneh. Avšak je tiež dosť pravdepodobné, že v marci sa ešte nejaké sneženie aj v nížinách vyskytne a môže nejakých pár dní so snehovou pokrývkou pribudnúť.” povedal Pavol Beránek zo SHMÚ.

Pre aktuálny stav hladiny rieky načítajte stránku stlačením F5 (refresh).


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024