V sobotu 9. marca 2013 sa na I. Základnej škole v Senici uskutočnil siedmy ročník v detskej hasičskej súťaži „Chodbovica“. Súťažiť mohli deti od 6 do 16 rokov. Na chodbách základnej školy mali pripravených 9 stanovíšť. Museli preskočiť prekážku, zapojiť sacie vedenie, prebehnúť pretek hasičských dvojíc, zdolať rebríkovú stenu, priradiť správne technické prostriedky, zaviazať uzol, zhodiť kolky a najnáročnejšiu  úlohu bolo zdolať asi 10 metrový úsek pomocou žineniek.

Do Senice si prišlo zmerať 54 hasičských družstiev z Čiech, Moravy a Slovenska. Zo Slovenských tímov boli zastúpené okresy Senica, Skalica, Trnava, Púchov a Nové Mesto. Na úspechy mladých hasičov prišiel pozrieť generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany Vendelín Horváth. Na úvod poprial hasičom veľa športového šťastia a hlavne bezúrazový dobeh do cieľa. Po krátkej porade z hlavným rozhodcom Milanom Černákom sa rozbehlo krásne zápolenie, kde každý podal svoj maximálny výkon.

Najlepšie dievčenské družstvo „preletelo“ pripravenú prekážkovú dráhu za pekný čas 3minúty a 43 s, ktorý bol  najrýchlejší z celej súťaže. Z tohto dosiahnuté času sa odrátavajú výhodové body  za vek a pripočítavajú trestné body. Po týchto matematických úpravách dosiahli dievčatá z DHZ Nosice (Helena Rosinová, Jana Trníková, Diana Gašpárková, Erika Trníková, Denisa Trníková)  výsledný čas 3:29 , krásnu striebornú priečku si vybojovali  domáce dievčatá z DHZ Senica (Jana Sabayová, Zuzana Frťalová, Viktória Horná, Bibiana Junková, Aneta Šedivá)  s výsledným časom 3:32 min. Bronzová priečka patrila dievčatám s DHZ Zeleneč 1 (Mária Kolarovičová, Kristína Ivaničová, Simona Hutárová, Barbora Bernáthová, Júlia Boledovičová)  s výsledným časom  3:46. V chlapčenskej kategórii sa na najvyššej priečke umiestnili chlapci z DHZ Senica (Samuel Hokša, Boris Jozefek, Eduard Gabriel, Martin Chodúr, Jana Sabayová) výsledný čas bol 2:53 min. Na druhom mieste sa umiestnili chlapci z DHZ Kúty (Kristián Riška, Ján Kovár, Tadeáš Bílek, Jakub Palkovič, Denis Pavelka), ktorí dosiahli výsledný čas 3:20. Krásna bronzová priečka patrila chlapcom z DHZ Dohňany (Marek Vrábel, Patrik Janíček, Daniel Gabko, Dominik Mrocek, Filip Košút) s výsledným časom 3:23. Dobrovoľných Senických hasičov reprezentovalo i ďalšie chlapčenské družstvo, ktoré síce nezískalo medailu, ale so svojím výkonom potešili trénera. Za Senicu 2 súťažili (Patrik Laho, Matej Sedláček, Vladimír Macek, Aneta Hladíková, Sabina Vašková) čas 3:54 im stačil na pekné 6. miesto.

Počas súťaže si deti merali svoje sily aj v individuálnej súťaži vo viazaní uzlov. Uzlovú štafetu v dievčenskej kategórii ovládli dievčatá z Nosíc. Prvé miesto získala Diana Gašpárkova (DHZ Nosice), druhé miesto obsadila Mária Kolarovičová (DHZ Zeleneč) a tretiu priečku obsadila Jana Trníkova (DHZ Nosice). Najrýchlejší viazač uzlov bol už známy Kúcan Denis Pavelka, ktorý svoje víťazstvo obhájil. Druhé miesto obsadil Šimon Radašovský (DHZ Bučany) a tretiu priečku obsadil reprezentant okresu Púchov Róbert Kalma (DHZ Púchov).

Veľké poďakovanie patrí pani riaditeľke PaedDr. Slavomíre Melišovej, ktorá poskytuje výborne podmienky pre prípravu Senických dobrovoľných Hasičov. Organizátori sa už tešia, že celá hasičská rodina sa opäť zíde na deň detí. Na prvej základnej škole bude Memoriál Soni Cádrovej, na ktorej sa deti preveria pripravenosť štafety, útoku s vodou, preteku jednotlivca a útoku CTIF. Už teraz sa tešíme na účastníkov ako spolu oslávime MDD.