V drese Strojára nastúpilo v sobotu v Žiline len „sedem statočných“ volejbalistov, a to Malačanom prišiel pomôcť odchovanec Milan Lízala z extraligového Trenčína. Najmä vďaka nemu Záhoráci jednoznače vyhrali prvý zápas.1.LIGA MUŽI ZÁPAD – 3.kolo nadstavby o 1.-4.miesto

UNIZA ŽILINA – STROJÁR MALACKY 0:3 (-21,-22,-13) a 2:3 (-19,21,-19,13,-19)
STROJÁR: Šamulka, Lízala, Ľ.Mrázik, Petrovič, Rehák, Janík, libero Rusňák
V drese Strojára nastúpilo v sobotu v Žiline len „sedem statočných“ volejbalistov, a to Malačanom prišiel pomôcť odchovanec Milan Lízala z extraligového Trenčína. Najmä vďaka nemu Záhoráci jednoznače vyhrali prvý zápas. Keďže do Žiliny z rôznych príčin nevycestoval ani jeden nahrávač, musel si na svoje nahrávačské časy v juniorskej kategórii zaspomínať blokár Šamulka. V druhom zápase sa už domáci blokári sústredili na Lízalove útoky, z ktorých trochu ubudla razancia a presnosť vďaka únave. Hra sa vyrovnala, Žilinčanom sa podarilo vyrovnať na 1:1 a potom aj na 2:2, takže sa rozhodovalo v tajbrejku. V ňom sa najprv säperi striedali vo vedení, strany sa menili za stavu 8:7 pre domácich. Od stavu 9:9 Žilinčania odskočili na 13:9 a zdalo sa, že je rozhodnuté. No potom zaúradoval opäť Lízala a Malačanom sa podarilo vyrovnať na 14:14. V dramatickej koncovke sa napokon tešili hráči Strojára, keď libero Rusňák vyškrabal loptu skoro zo zeme a Janík ju preloboval do ľavého zadného rohu ihriska.
Malacky sa týmto víťazstvom dotiahli na Remidon a na Žilinu strácajú len 2 body.

V sobotu čaká na palubovke ŠH Malina volejbalistov Strojára najlepšie družstvo súťaže z Myjavy, ktoré sa už pripravuje na baráž o postup do extraligy proti Starej Ľubovni a v prípade neúspechu proti Trenčínu.

Najbližšie zápasy:)
– sobota 20.3. Malacky – Myjava (13:00 a 15:00 v ŠH Malina)
– sobota 27.3. Remidon – Malacky

Pridaj komentár

.

Labková patrola