Zostrih zápasu v článku! S blížiacim sa koncom Corgoň ligy Seničania zapracovali na svojom výkone a na domácej pôde porazili tím z dolnej časti tabuľky – Zlaté Moravce.

Aj napriek súčasnému druhému miestu sa Záhorákom v posledných zápasoch príliš nedarilo. Z šiestich zápasov si totiž výhru odniesli výhru iba z troch a zvyšok prehrali.

Samotné stredajšie stretnutie so Zlatými Moravcami sa rozhodlo v prospech domáceho tímu už hneď v jeho úvode, keď v deviatej minúte poslal loptu za chrbát brankára hostí Blackburn. Senica viedla 1:0. Zlatým Moravciam netrvalo dlho a už sa hrnuli do útoku. Iba pár minút po prvom góle si Moravce vypracovali dobrú šancu, ale našťastie pre domácich strela Mészárosa len tesne minula ľavú žrď.
Dôležitým momentom zápasu sa stala jeho 22. minúta, kedy Majerník vo vlastnej šestnástke nedovolene poslal k zemi senického útočníka Kalabišku. Z udeleného pokutového kopu však vyšiel víťazne brankár hostí. Oslabené zlaté Moravce sa následne až do konca prvého polčasu akoby stiahli a viac-menej iba bránili.

Futbalové výsledky sa ale v druhom polčase príliš nezmenili a Senica si i napriek početnej prevahe nedokázala vypracovať vážnejšie šance. V závere stretnutie naopak iba zabrali Zlaté Moravce. Na zmenu skóre však nestačilo, a preto Senica po finálnom hvizde rozhodcu vyhrala tesne 1:0.

Výsledky Corgoň ligy budú sfinalizované už tento víkend. V nedeľu odohrajú všetky tímy svoj posledný zápas a po ich odohratí sa uvidí, či si Senica dokáže udržať druhé miesto a či sa na opačnom konci tabuľky podarí Trnave uniknúť zostupu do nižšej ligy.

Juraj Mička (zdroj: profutbal.sk)