Víkend 24. -26.5. 2013 patril na Považí, v Novom Meste nad Váhom, jednoznačne boxu.
Konali sa tu majstrovstvá Slovenska mládeže, teda starších dorastencov, na ktorých sa zúčastnilo 50 boxerov a 11 boxeriek, ktoré tak isto bojovali o tituly na tomto šampionáte. Zúčastnených bolo 21 oddielov.

Semifinále Jaro Hanúsek Malacky v akcii vs. Ladislav Matúš KO Galanta

BC RTJ Malacky malo zastúpenie troch boxerov z ktorých dvaja, Jaro Hanúsek a Dávid Michálek, boli mladší dorastenci. Len Marián Baláž bol starší dorastenec. Povolený štart mali v tejto vekovej kategórii pretože zvíťazili na M.-SR mladších dorastencov, pričom výkonný výbor Slovenskej asociácie boxerov amatérov (SABA) povolil štart na tomto šampionáte okrem víťazov aj finalistom z M.-SR.
Vyraďovacie boje začali v piatok popoludní a do bojov zasiahli všetci traja boxeri BC RTJ.

V hmotnosti do 60 kg, kde štartoval Jaro Hanúsek BC RTJ, bolo sedem boxerov. Vo vyraďovacom zápase sa Jaro stretol s boxerom z Globál Východ Vranov nad Topľou Františkom Lukáčom. Jaro zvíťazil jednoznačne 5:0 na body.
V semifinále na neho čakal ďalší vynikajúci boxer Ladislav Matúš z K.O. Galanta.
Duel bol vedený vo vysokom tempe od prvého kola a neskutočnou tvrdosťou úderov hlavne na spodnú časť tela, teda oblasť brucha u jedného aj druhého boxera. Víťazne napokon z neho vyšiel tesným bodovým rozdielom 3:2 na body boxer z K.O. Galanta Ladislav Matúš. Boxerovi BC RTJ Jarovi Hanúskovi nebolo čo vyčítať v tomto dueli. Boxoval koncentrovane, riadil sa pokynmi sekundantov, ale ako to už v boxe chodí niekto musí zvíťaziť a v tomto prípade mal viac nabodované Jarov súper. Jaro si vybojoval na týchto majstrovstvách tretiu priečku a k dvom zlatým medailám z M.-SR juniorov a Olympijských nádejí pridal bronz z M.-SR mládeže.

Dávid Michálek BC RTJ v hmotnosti +91kg boxoval s boxerom z ŠKB Komárno Tiborom Belaiom. Táto hmotnostná kategória bola obsadená piatimi boxermi.
Dávid prehral vo vyraďovacích súbojoch verdiktom 5:0 na body. So svojim súperom nemohol boxovať tak ako potreboval z dôvodu zranenej pravej ruky ešte z M.-SR juniorov. Výkon v zápase podal úctyhodný no na víťazstvo to nestačilo.

Marián Baláž v hmotnosti do 64 kg mal cestu do finále veľmi náročnú. V tejto hmotnostnej kategórii bolo 10 boxerov. Prvý deň vo vyraďovacích súbojoch sa stretol s boxerom z ŠKP Bratislava (v skutočnosti borec Nitry, lebo obliekal Nitriansky dres) Lukášom Čepkom. Marián Baláž boxoval s prehľadom a doslovne na pol plynu. Len to čo potreboval k víťazstvu v pomere 5:0 na body.
Na druhý deň sa stretol s boxerom z Galanty z oddielu Tvrdá päsť Frančeskom Kotlárom (mimochodom v piatok tento boxer zvíťazil spôsobom ťažké K.O. na bradu už v prvom kole). Malačan nedovolil Galanťanovi žiadnu akciu. Predchádzal svojho súpera v rýchlosti, pestrosti úderov, prácou na nohách a celkovej pohyblivosti. V treťom kole bol Galanťan na dne svojich síl, dokonca bol v druhom kole počítaný. Marián Baláž svoj semifinálový duel zaslúžene zvíťazil v pomere 5:0 na body a postúpil do finále M.-SR.
V nedeľu sa vo finále stretol s večným rivalom Stanislavom Oľšavom z oddielu Global Východ Vranov nad Topľou. O pestrosť a tvrdosť úderov v tomto zápase nebola núdza. Únava z veľkého nasadenia sa v treťom kole podpísala na oboch boxeroch. Stano Oľšav bol v skutočnosti v tomto zápase víťaz. Hoci Majo Baláž skončil na druhom mieste, ako finalista M.-SR, podal v tomto dueli vynikajúci výkon, ktorý zaslúži taktiež obdiv.

Z majstrovstiev SR mládeže 2013 priviezli boxeri BC RTJ jeden bronz a jedno striebro.
Majstrovstvá SR podporil svojou prítomnosťou predseda BC RTJ Jozef Blažo, spolu s členkou VV BC RTJ Zlaticou Flešárovou, ktorí boli vynikajúcou psychickou podporou našich chlapcov.

Boxeri BC RTJ sa najbližšie predstavia Malačanom na medzinárodnom turnaji v Malackách pod názvom XVIII. ročník Záhoráckeho pohára, ktorý sa koná už 8.6.2013 o 13.30 hod. v Letnom ringu Aliho Reisenauera st. , na ul. 1. mája 108 v Malackách.

Ali a Robo Reisenauerovci
Tréneri BC RTJ

.

BSK: Dvanásty ročník súťaže Vráťme knihy do škôl spoznal víťazov

Dvanásty ročník celoslovenskej súťaže Vráťme knihy do škôl, zameranej na podporu čítania…