Po odohratí odloženého 19.kola 5.ligy západ je rozhodnuté o troch vypadávajúcich. Nakoľko do 5.ligy Západ postupujú mužstvá z okresov Senica, Trnava a Topoľčany, vypadnúť by mali Kúty a Radošovce. O tom či vypadnú obe mužstvá sa rozhodne na základe prihlásených mužstiev do jednotlivých súťaží. Postúpiť do 5.ligy by malo Oreské.

Moravský Sv. Ján – Krakovany 3:0 (0:0)
Góly: 67. Emrich (11m), 82. B. Bolf, 90. Kudlička.
M. SV. JÁN: J. Bolf – D. Bolf, Vrábel, Vidovič, Vavra, Kudlička, Chvál, Šimonovič, Šúrek, Emrich, Salay (Vach, Hladík).
KRAKOVANY: Grežo – M. Sedlák, M. Balcír, Pavlovič, Ščasnovič, Poláček, Ďuračka, Sedlák, Kališ, T. Balcír, Žilka (Ondrejka, Jurda, Tomiš).
Peter Mračna: S Krakovanmi máme nadštandardné vzťahy a preto som očakával slušný zápas. Naši začali dobre, ale našu najväčšiu šancu Filip Salay nepremenil. Potom hostia po rýchlych akciách dali vyniknúť Jarovi Bolfovi v našej bráne. Záver polčasu patril opäť nám, ale Miro Šúrek a Filip Salay nedali ani 100% šance. V druhom polčase z nášho prvého útoku mohol skórovať Erik Šimonovič ale hosťujúci brankár bol proti. V 62. minúte nariadil rozhodca pokutový kop, hostia vehementne protestovali za čo si vyslúžili žlté karty. Marek Emrich sa z penalty nemýlil. V snahe vyrovnať hostia otvorili hru čo sme trestali krásnymi gólmi Roba Macha po nezištnej prihrávke Filipa Salaya a Andreja Kudličku po nádhernom úniku Dominika Bolfa. Dominik sa v prvom súťažnom zápase doma, ukázal ako platná posila a svojimi únikmi bavil fanúšikov.

Borský Mikuláš – Modranka 0:0
B. MIKULÁŠ: Michálek – Ondriska, Kassay, Vaniš, Winkler, M. Vanek (Ralbovský), Černý (Sokol), Tomka, L. Macek, T. Vanek, R. Cintula (Vilček).
MODRANKA: Píš – P. Šuran, Jakubička, Gažo, R. Sekera, J. Sekera, Čambal (Guniš), Nižňan, Chmela, M. Šuran, Blažek (Srdoš).
Od začiatku boli domáci víťazovi 5. ligy, ktorý po stretnutí tu zároveň prevzal aj pohár ZsFZ za víťazstvu v súťaži, vyrovnaným súperom. Vytvorili si aj dve výborné príležitosti, no L. Macek ich nedokázal premeniť na góly. Po zmene strán prišlo viacej šancí aj na strane hostí, no najlepšími hráčmi oboch celkov boli brankári a tak si domáci aspoň uhrali cenný bod.

Šaštín – Jacovce 1:0 (1:0)
Gól: 17. Lang.
ŠAŠTÍN: Vach – Šedivý, D. Ožvoldík, Mošať, Lang, Tomiš, M. Herda, Mihálik, Schlosser, Smolinský, J. Herda.
JACOVCE: Zigo – Surjak, Bukvay, Desat, Lukáč, Jankeje, Rybanský, P. Švec, M. Švec, Bopkša, Rusňák (Tinák, Lacika, J. Švec).
V nervózne hranom stretnutí sa oba celky snažili na víťazstvo, no ich snaha priniesla viacero nepresností a faulov. Jediný gól stretnutia strelili domáci a to ešte v prvom polčase. V 17. minúte stretnutia Lang prenikol do šestnástky hostí a skóroval – 1:0. Podobný obraz priniesol aj druhý polčas, no brankári predčili útočníkov a keď sa strelecky vyslovene nedarilo domácemu M. Herdovi, nič sa nemenilo a tri body zostali doma, na Záhorí.

Hlohovec – Petrova Ves 3:1 (1:0)
Góly: 16. a 85. Šuliman, 70. Majerník – 60. Morvay.
HLOHOVEC: Vaško – Švihla, Kováč, Tvrdý, Krajčo, Šuliman, Broš, Svíba, Ďuriš, Blaho, Majerník (Knížat, Habán, Adamík).
PETROVA VES: J. Lánik – Vanek, Serafín, Chudý, Hrubša, Morvay, Matula, Pochylý, Krbica, Hlúpik, F. Lánik (Procházka).
V takmer tropickej horúčave sa hral iba priemerný futbal, domáci boli aktívni v úvode stretnutia, kedy nastrelili dve žrde a po Šulimanovom góle v 16. minúte hýrili aktivitou, no ďalšie góly nepadali. Hostia si dlho držali nádejný nerozhodný výsledok, prispelo k tomu aj ich vyrovnanie stavu na 1:1 v 60. minúte Morvayom. Domáci začali znova aktívne až v závere, kedy sa presadili svojimi individuálnymi schopnosťami Majerník a znova Šuliman.

Kúty – Solčany 2:1 (2:0)
Góly: 17. A. Smolinský, 45. M. Smolinský – 89. P. Ducký.
KÚTY: P. Škoda – Pavlovič, Ősterreich, Valachovič. M. Smolinský, Šefčovič, Mihal, A. Smolinský, Macejka, Kubina, Hyránek (Pavlák, Mi. Vala).
SOLČANY: Košút – I. Sporina, Buday, Košík, R. Michalík, Soboňa, M. Sporina, Šebo, L. Ducký, M. Mihálik, P. Ducký (Ondruš, Matušák, Králik).
Hostia začali stretnutie s veľkým tlakom, v 15. minúte nastrelili tyč, potom nevyužili samostatný nájazd, aby v 17. minúte domáci A. Smolinský využil nevydarenú ofsajd taktiku a streli vedúci gól domácich – 1:0. Hostia naďalej domácich tlačili, búšili do ich obrany, tá ale odolávala, ba v 45. minúte M. Smolinský využil príležitosť na zvýšenie náskoku domácich – 2:0. Ani druhý polčas nepriniesol zásadnú zmenu, domáci znova úspešne odolávali a tak hostia aspoň korigovali výsledok, no až v 89. minúte, kedy po rýchlej rozohrávke strieľal P. Ducký.

Radošovce – Trebatice 2:2 (1:1)
Góly: 20. Vacula, 70. Machlica – 7. Hornák, 75. Spál.
RADOŠOVCE: Juračka – Patka, Tokoš, Hlatký, Surový, Machlica, Madák, Vacula, Božek, Sloboda, Černek (Mikula, Mikuš).
TREBATICE: Valovič – Zemko, Kubík, Zelenay, Nosko, Ma. Žilka, Spál, Mi. Žilka, Hornák, Klas, Netsch (D. Jankech, M. Jankech, Koprna).
Domáci sa po dlhšom čase predstavili dobrým a bojovným výkonom a snažili sa od začiatku strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Mali však v úvode smolu, ich zámer čiastočne narušil gól Hornáka zo 7. minúty stretnutia, no v 20. minúte už bolo zásluhou Vaculu nádejných 1:1. Po polčase šli domáci do vedenia v 70. minúte gólom Machlicu. Mali však smolu na svojich kopačkách, keď potom už nedokázali reagovať na vyrovnávajúci gól Spála v 75. minúte.

Radošina – Gbely 3:2 (1:1)
Góly: 12. Jozef Jankovič, 71. Turčan (11 m), 74. Pavlovič – 17. Kratochvíl, 46. Gál. Rozhodoval Chudý, 250 divákov.
RADOŠINA: Martin Rybnikár – Grznár, Čambor (63. Hubáček), Miloš Rybnikár, Ďaďan, Pavlovič, Jančovič, Vičan (90. Kuma), Jozef Jankovič, Turčan, Halás (83. Plaštiak).
GBELY: Babirát – Hrubša, Cao, Karas, Dvořák, Riška, Žáček, Križan, Jakub Šedivý (46. Michal Šedivý), Gál, Kratochvíl.
V stretnutí dvoch mužstiev z rozličných pólov tabuľky začal lepšie domáci celok. V 12. minúte skóre zápasu otvoril domáci Jozef Jankovič, ale už o päť minút pohybom prekvapil Kratochvil domácu obranu ako aj gólmana a vyrovnal na 1:1. Do druhého polčasu akoby nastúpilo vymenené mužstvo hostí. Ihneď po otvorení hry v 46. minúte najlepší hráč hostí Gál zabezpečil hosťom vedenie – 1:2. Domácimi táto nečakaná akcia otriasla a Radošine trvalo dobrých 15 minút, kým si osvojila hru, ktorú produkovala v prvom polčase. V čase domáceho útlmu si hostia vypracovali dve čisté gólové akcie, ale  našťastie pre Radošinu sa gólom neskončili. Potom domáci zvýšili úsilie a z pokutového kopu vyrovnali na 2:2. Bolo to po zbytočnom faule obrancu hostí. Domáci v tlaku nepoľavovali a v 74. minúte zabezpečil domácim Pavlovič opäť vedenia – 3:2. Domáci zaslúžene vyhrali, čo potvrdili aj hostia po zápase.

Horné Orešany – Veľké Kostoľany 0:1 (0:1)