Prvý týždeň prázdnin bol na Záhorí v znamení 12 nehôd, pri ktorých bola jedna osoba usmrtená. Celková materiálna škoda je viac ako 38 800 eur.

nehoda-smrdaky-smrt-strom

Na cestách v okrese Senica došlo k trom dopravným nehodám, pri ktorých bola jedna osoba usmrtená. Išlo o vodiča osobného auta Peugeot 307, ktorý v obci Smrdáky narazil do stromu. Vzniknutá hmotná škoda predstavuje 20.500,-€.

V okrese Skalica došlo v uplynulom týždni k šiestim dopravným nehodám, pri ktorých sa jeden vodič motocykla zranil ťažko a päť osôb utrpelo ľahké zranenia. Vzniknutá hmotná škoda predstavuje 12 650.-€

Minulý týždeň sa v okrese Malacky stali tri dopravné nehody. Ani pri jednej z nich účastníci neutrpeli zranenia. U vodiča nákladného motorového vozidla, ktorý bol účastníkom jednej z dopravných nehôd, policajti dychovou skúškou zistili požitie alkoholu. Nameraná hodnota bola 0,67 mg/l. Celková materiálna škoda, ktorá pri nehodáchvznikla bola predbežne vyčíslená na 5.650,-€.

Polícia apeluje nielen na vodičov, ale aj na prázdninujúcu mládež, aby boli rozvážni a dostatočne zvážili spôsob zábavy. Ako nevypĺňať voľný čas môžeme poukázať na príklade dopravnej nehody, ktorá sa stala vo štvrtok (4.7.) o 13.00 hod. na účelovej komunikácii od Skalických rybníkov do turistickej oblasti Perúnska lúka v k.ú. mesta Skalica.

nehoda-motocykle-skalica-prazdniny

Prišlo tu k dopravnej nehode medzi dvomi motocyklami bez evidenčného, motocykle viedli v obidvoch prípadoch 16 roční chlapci a obaja bez príslušného vodičského oprávnenia! 16 ročný (ne)vodič zo Skalice na motocykli zn. CDI Monster po prejazde ľavotočivej a pravotočivej zákruty neprispôsobil rýchlosť jazdy na vzdialenosť na akú má rozhľad. Viedol motocykel po ľavej strane cesty, teda nie pri pravom okraji. Následne po prejazde pravotočivou zákrutou narazil do motocykla zn. Honda, ktoré viedol tiež 16 ročný (ne)vodič zo Skalice. Vodič motocykla zn. Honda utrpel ťažké zranenie.

Martina Kredatusová, Petra Hrašková


.
Toto je čítané

Skalická mestská polícia má vlastnú webstránku, chce spropagovať svoju prácu

Mestská polícia v Skalici má vlastnú internetovú stránku. Web má priniesť informácie…

HAŠŠO 6/2024