Starosta obce Malé Leváre Adrian Pernecký odpovedal na otázky ohľadom RO Rudava, najmä na zmien týkajúcich sa parkovania na cetrálných plážach a režimu stanovania mimo ATC.

rekreacna-oblast-rudava-male-levare-logo

Pán strosta akí rekreanti a náštevníci v súčasnosti prichádzajú k vám do RO?
Ja by som ich rozdelil do troch kategórii. Náštevníci ATC Rudava, pol až jednodňový rekreanti z okolia a rybári.
Čo sa týka prvej kategórie mohli si návštevníci RO Rudava všimnúť, že tento rok sme otvorili ATC Rudava. Dá sa v ňom stanovať, prípadne prísť s karavanom. Ubytovacie chatky sme sa rozhodli demontovať. Chceme aby na ich mieste boli vybudované nové ubytovacie kapacity. Pred rokom 2005 táto skupina rekreantov tvorila až 70% náštevníkov v RO Rudava. Poväčšine to boli českí turisti,preto aj naše marketingové snahy povedú týmto smerom. Ako prvú lastovičku môžem uviesť spoluprácu s moravským rádiom JIH.

Čo druhá kategória náštevníkov?
Sú to poväčšine obyvatelia okolitých obcí a miest. Najmä Veľké Leváre, Malacky,Gajary, Kostolište, Rohožník, Zohor,Lozorno a samozrejme Bratislava. Objavili sa aj pravidelní hostia zo Smolenic, Unína a Senice.Všetci rekreanti, ktorí k nám prichádzajú sú u nás vítaní. No práve tejto kategórie návštevníkov sa dotknú najväčšie zmeny v organizácii v doprave v RO. Snažime sa dobudovať záchytné parkoviska aby sme zamedzili parkovaniu na centrálných plážach. Preto by som chcel poprosiť všetkých ktorí k nám prichádzajú aby pozorne sledovali nové dopravné značenie a dodržiavali ho. Všetky opatrenia, ktoré robíme, robíme v prospech slušných rekreantov a náštevníkov. Túto sezónu parkovné spoplatnené nebude.

A čo náštevníci prichádzajúci za účelom rybolovu?
Aj tych u nás srdečne vítame. Opatrenia ohľadom parkovania samozrejme sú platné aj pre nich. Zákaz vjazdu na pláže bude celoročný. Po konzultácii s ich predstaviteľmi boli označené lovné miesta pri vode, kde bude možné rozložiť si stan, prípadne prísť s karavanom. Túto službu považujeme za nadštandart preto je nutné zaplatiť si ju už túto sezónu. Aby sme predišli nedorozumeniam je potrebné poplatok uhradiť vopred na recepcii ATC Rudava. Touto cestou o to rybárov žiadam.

A čo občania Malých Levár?
RO Rudava je ich majetkom. Úlohou vyplývajúcej z mojej funkcie je ho riadne spravovať. Skoro na všetky služby ponúkané v ATC, ktoré bude prevádzkovať obecný úrad budú mať občania Malých Levár výraznú zľavu. Na budúcu sezónu chceme vpustiť do RO Rudava nové služby(napr. vlek, tobogán, tenisový kurt …) Občania Malých Levár budú mať možnosť uchádzať sa o prevádzkovanie týchto služieb prednostne. Pri dohode s prípadnými investormi bude našou podmienkou aby občania Malých Levár mohli tieto služby využívať so zľavami.

Vo vode na centrálnej pláži sa objavili riasy, čo s tým budete robiť?
V takom premnoženom nožstve sa v týchto miestach objavili naposledy v roku 1995. Podľa odborníkov prišlo k narušeniu rastlino- živočíšneho reťazca. Na druhej strane konštatujem, že kvôli riasam máme čistú vodu. To že to vadí kupajúcim a z estetického hladiska to nepôsobí lákavo je však iný problém. Riešenie hľadáme ešte pre túto sezónu, chceli by sme tieto vodné riasy pravideľne kosiť.

(lh)


.
Toto je čítané

Divadlo na hambálku finišuje prípravy na premiéru novej hry

Herci malackého Divadla na hambálku v týchto dňoch finišujú s prípravami na…

BM: Ustekana sobota