Slovenská speváčka Katarína Knechtová odštartovala v nedeľu, 11. apríla, koncertné turné s názvom Radosť byť s vami, v rámci ktorého odohrá dvanásť vystúpení v sprievode moravskej cimbalovej muziky Hudci z Kyjova.  

Špeciálnym hosťom týchto vystúpení bude česká speváčka Aneta Langerová. Držiteľka ocenení Aurel v kategórii najlepšia speváčka z rokov 2001 a 2005.

V unikátnom projekte zaznejú známe pesničky Za tebou, Spomaľ, Naoko spím či Vo svetle žiariacich hviezd, Muoj Bože, ale aj iné známe piesne v úplne nových verziách.

“Bolo pre mňa výzvou zúčastniť sa na tomto unikátnom projekte, kde môžem spojiť tradície so svojimi pesničkami,” uviedla bývalá členka skupín IMT Smile a Peha.

“Som rada, že na tomto unikátnom projekte so mnou spolupracuje práve Aneta, a dohodli sme sa na prekvapení, avšak prezradiť viac nemôžem. Viem však, že našim fanúšikom sa to bude páčiť,” dodala Knechtová.

Nový koncertný program nacvičujú hudobníci vo Veselí nad Moravou, odkiaľ pochádza cimbalová muzika Hudci z Kyjova. Radosť pri skúškach spečatilo aj narodenie dcéry violistu Jiřího Froleca.

“Narodenie novej členky cimbalovky Hudci z Kyjova sme na skúške aj trošku oslávili. Mala som možnosť vyskúšať chuť pravej moravskej slivovice, čo nám samozrejme nebránilo ďalej skúšať,“ poznamenala Katarína Knechtová.

Cimbalová muzika Hudci z Kyjova má 6 členov, tvoria ju:
Aleš Smutný (prvé husle), Miroslav Kolacia (druhé husle), Zdeněk Frolec (kontrabas), Jří Frolec (viola), Marek Gajda (cimbal) a Peter Švaňhal (klarinet). Na projekte Radosť byť s vami spolupracujú aj Zoli Tóth (klávesy), Viktor Hidvéghy (basgitara), Laco Kováč (bicie nástroje) a Robo Kopina (gitara).

Prehľad moravských koncertov turné Radosť byť s vami:
26. 4. 2010 – Břeclav, KD Delta
27. 4. 2010 – Olomouc, KD Sidia
29. 4. 2010 – Brno, ND divadlo Reduta
30. 4. 2010 – Kyjov, Dom kultúry

Pridaj komentár

.

BM: Festival Záhrad