Nový slovenský seriál z prostredia, kde všetci o sebe všetko vedia a preto je ich život komplikovaný a zároveň krásny vznikol v externom prostredí v obci Láb.

Seriál Dedičstvo, v ktorom si zahrali aj miestni Lábčania ako komparzisti, má 34 dielov a televízia JOJ ho začne vysielať od 7. októbra, každý pondelok o 21:40 po Paneláku.

Veľký Petrovec je na prvý pohľad obyčajná slovenská dedina. Má asi 1500 obyvateľov a všetko, čo dedina musí mať. Školu, zdravotné stredisko, krčmu, kostol a samozrejme futbalové ihrisko. Najmajetnejšou rodinou sú tu Petrovičovci. Vyžadujú si isté pravidlá, ktoré všetci musia rešpektovať. Do Petrovca však zo Chicaga pricestuje americká Slovenka Júlia Miller. Tá pomery v rodnej dedine svojej babky ešte len musí spoznať. Okrem toho, že si chce uplatniť nárok na zdedený majetok, stretáva sa s množstvom obyčajných ľudí. Sú medzi nimi učiteľka Lydka, futbalový tréner Tóno, starosta Andrej a jeho dve dcéry Jana a Lucia, sanitkár Martin, miestny futbalový hrdina Filip, prezývaný Ronaldo, doktor, farár a jeho gazdiná Gitka, šéfujúca miestnym klebetniciam.

Seriál Dedičstvo sa nakrúcal v obci Láb. Foto: reprofoto TV JOJ
Seriál Dedičstvo sa nakrúcal v obci Láb. Foto: reprofoto TV JOJ

.

Trnavské rádio Tak akorát 2024