V 7. zápase sezóny na seba narazili dva tímy z čela tabuľky a postarali sa o kvalitný zápas. 

hokej-senica-dukla

HC Dukla Senica – HC 46 Bardejov 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 32. Méry (Sajdl, Salajka), 38. Šúrek (Penák, Méry) – 17. Ščurko (Hričina), 35. Ščurko (Baláž, Gmitter), 38. Dancsák (Vaško, Slimák)
Počet divákov: 1080

Komentár k zápasu / autor: Monika Krutá
V 7. zápase sezóny na seba narazili dva tímy z čela tabuľky a postarali sa o kvalitný zápas. Súboj začali oba celky aktívne a s veľkou chuťou, o niečo lepší však boli predsa len hostia z Bardejova, ktorí sa prezentovali rýchlym korčuľovaním a fyzickou hrou. Tej domáci spočiatku nestíhali, ale v ďalších tretinách sa aj oni dostali do tempa a hra sa vyrovnala. Skóre otvorili v 17. minúte hráči Bardejova, keď sa po Hričinovej prihrávke presadil Ščurko a hostia zaslúžene viedli 1:0.

V druhej tretine videli diváci viac gólov ako v tej prvej. Na začiatku tejto časti hry boli domáci aktívnejší a podarilo sa im v 32. minúte využiť presilovku a streliť zaslúžený vyrovnávajúci gól, keď Sajdl peknou prihrávkou našiel pred bránkou Méryho a ten prepálil brankára hostí. Domáci sa však z vyrovnania dlho netešili, keď po vylúčení Kluku sa gól v presilovke podarilo streliť aj Bardejovčanom. Po Balážovej prihrávke k ľavému kruhu sa prudkou strelou presadil opäť Ščurko, ktorý strelil svoj druhý gól v zápase a vrátil vedenie na stranu Bardejova. V 38. minúte odskočili hostia Seničanom na rozdiel dvoch gólov, keď sa po Vaškovej prihrávke presadil kapitán hostí Dancsák. Seničania však bleskovo odpovedali, o necelých 40 sekúnd strelil kontaktný gól Šúrek a upravil na 2:3 z pohľadu domácich.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Do zápasu sme vstúpili ospalo a prvá tretina patrila hosťom. V druhej tretine sa hra vyrovnala, ale tak, ako sme prehrali prvú, tak sme prehrali aj druhú tretinu. Do tretej tretiny sme šli s tým, že to otočíme, respektíve aspoň dotiahneme na remízu. V tretej tretine sme boli lepším tímom, ale nepodarilo sa nám premeniť nejaké šance a preto sme prehrali.
Podali sme dobrý výkon, len nám chýbalo trošku šťastia a pokoja pri zakončení.

Ján Vodila, BEMACO HC 46 Bardejov: Bol to zápas dobrej úrovne, v ktorom prevládala taktika u obidvoch mužstiev. Bolo množstvo osobných súbojov pri mantineli. Podarilo sa nám ísť do vedenia, čo bolo z nášho pohľadu veľmi dobre. Do druhej tretiny sme nevstúpili nejako extra dobre.
Robili sme chyby, po ktorých sa súper dostal do dobrých gólových príležitostí. Tak isto aj z našej strany bolo množstvo pekných kombinácií, ale brankári dnes boli výborní. Odskočili sme aj na dva góly, ale pred koncom druhej tretine sme inkasovali kontaktný gól na 3:2. V poslednej tretine sme sa dostali pod tlak, hlavne ku koncu, kde domáci vyvinuli skutočne enormný tlak. Nás ale podržal brankár a takisto snaha našich hráčov bola enormná. Udržali sme tento výsledok, odvážame si tri body, sme radi a teší nás, že to takto skončilo.

Zdroj: hcduklasenica.sk, hockeyslovakia.sk, webhokej24.sk | Foto: Adriána Krutá


.
Toto je čítané

BSK začne rekonštruovať cestu medzi Lábom a Plaveckým Štvrtkom

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začne od pondelka (17. 6.) rekonštruovať cestu medzi…

20 rokov