Menej radiácie, okamžité snímky, vyššiu rozlišovaciu schopnosť a kratšie čakacie doby. To prináša nový moderný digitálny mamograf, ktorý pre svoje pacientky zakúpila Nemocnica Malacky.

nemocnica_malacky_cassk

 

Mamograf bol umiestnený do nových priestorov a pacientky tak získali ďalšiu kabínku na prezliekanie, čím sa zvýšil ich komfort a znížil čas čakania na vyšetrenie. V priestoroch starej mamografie je teraz nová vyšetrovňa, do ktorej sa plánuje nákup nového USG prístroja, ktorý umožní v rámci diferenciálnej diagnostiky následné sonografické vyšetrenie prsníkov. Momentálne sa vykonáva 20 vyšetrení denne. Kapacita prístroja je však omnoho vyššia a bude využívaná postupne tak, ako bude pribúdať počet vyšetrení.

„Sme radi, že sme kúpou nového mamografu prispeli ku skvalitneniu vyšetrenia pre naše pacientky. Teraz už nemusia čakať na to, či sa snímky podarili. Majú ich hotové okamžite, čím ušetria aspoň 10-12 minút svojho času. Určite je teraz pre ne pohodlnejšie aj to, že môžu súčasne využívať dve kabínky na prezliekanie,“ priblížil pozitíva prístroja riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík.

V rokoch 2011 až 2012 sa urobilo v priemere 3 500 mamografických vyšetrení, čím sme výrazne pomohli k prevencii a včasnej diagnostike onkologických ochorení prsníkov. O kvalitách týchto vyšetrení svedčí aj fakt, že do Nemocnice Malacky si chodia dať vyšetriť prsníky aj pacientky zo Senice, Skalice, Pezinka či z Bratislavy práve pre krátke čakacie doby na vyšetrenie.

Zuzana Kovaľová


.
Toto je čítané

Divadlo na hambálku finišuje prípravy na premiéru novej hry

Herci malackého Divadla na hambálku v týchto dňoch finišujú s prípravami na…

BM: Ustekana sobota