V sobotu (2.11.) sa v Malackách konali skúšky záchranárskych psov podľa medzinárodného skúšobného poriadku IPO-R organizované Bratislavskou kynologickou záchranárskou brigádou.

cvicenie-psovodi-malacky-pes-zachrana-zachranar

Spolu nastúpilo 11 psovodov, z toho na plochu 7 a do ruiny 4 psovodi.  Plocha sa konala v lese za Malackami na Vampíly, ruina opäť za Malackami, ale opačným smerom v Gajaroch.

cvicenie-psovodi-malacky-pes-zachrana-zachranar4

Začínalo sa skoro ráno o 7.00 hodine . Psovodi sa stretli v lese, kde na nich čakal už p. rozhodca Karel Pavlík  (CZ). Ako prvá nastúpila kategória RH-FL-E, potom RH-FL-A a jeden psovod v kategórii RH-FL-B.  Už o desiatej dopoludnia bolo hlásené, že nastupuje posledný psovod.

cvicenie-psovodi-malacky-pes-zachrana-zachranar2

Po ukončení špeciálnej práce na ploche sa hneď presúvalo do ruiny, kde sa skúšalo v kategóriách, RH-T-E, RH-T-A a RH-T-B.  Po ukončení aj tejto špeciálnej práce sa všetci zúčastnení presunuli na cvičisko kynologického klubu KK Záhorák v Malackách, kde na nich čakal teplý čaj, káva a tiež občerstvenie. Po osviežení sa pokračovalo skúškou poslušnosti a obratnosti všetkých psov.  Z 11 psovodov úspešne vykonalo skúšku 5 psov.
Počasie bolo prívetivé, po ukončení skúšok nám vyšlo slniečko, ktoré potešilo aj tých, ktorým sa skúška nepodarilo vykonať.

cvicenie-psovodi-malacky-pes-zachrana-zachranar5

Veľká vďaka patrí organizátorom, rozhodcovi, ale predovšetkým figurantom . Obdiv si zaslúžia všetci účastníci skúšok, za odhodlanosť a dlhú prípravu na skúšky. A tým, ktorým to tentoraz nevyšlo, držíme všetky palce, aby to nabudúce úspešne zvládli.
Sme radi, že sme mohli  pomôcť s prípravou a s poskytnutím priestoru.

cvicenie-psovodi-malacky-pes-zachrana-zachranar3

Kynologický klub KK Záhorák, Malacky


.
Toto je čítané

Práce na rozšírení kanalizácie vo Veľkých Levároch sú vo finále

Rozšírenie kanalizačnej siete vo Veľkých Levároch v okrese Malacky finišuje. “Aktuálne sa…

20 rokov