tomas-jurica-natural-body-fitnesŠportový klub Natural Body-Fitnes z Moravského Svätého Jána zabojoval v jesennej sezóne Slovenskej asociácie naturálnej kulturistiky a fitness (SANK) na pódiách naturálnej kulturistiky o cenné kovy. Športovcom od rieky Moravy sa pritom podarilo získať medaily všetkých farieb.

Jesenná sezóna priniesla v naturálnej kulturistike 2 pohárové súťaže – 12. 10. Aminostar Natural Cup v Bystřici pod Hostýnem (ČR) a 19. 10. Victoria Natural Cup v Senci.

Ukončením sezóny 2013 boli Majstrovstvá Európy asociácie INBA v Karlových Varoch (26. 10.). Na prvom podujatí sa najlepšie darilo Tomášovi Juricovi, víťazovi súťaže dorastencov do 18 rokov, Lukáš Kujan obsadil v kategórii mužov nad 178 cm striebornú priečku.
Denis Longa (juniori do 21 rokov) skončil siedmy a Iveta Juricová si vybojovala 10. miesto v kategórii Fitness Figúra. Týždeň po súťaži na Morave štartovali Jáňania na 5. ročníku Victoria Natural CUP, ktorý bol usporiadaný pod záštitou mesta Senec a prezidenta asociácie SANK Viliama Rigu. Významná podpora sa odzrkadlila na kvalite súťaže a pripravenosti pretekárov. Aj pri Slnečných jazerách zvíťazil vo svojej kategórii Tomáš Jurica, Lukáš Kujan bol v súťaži mužov do 180 cm bronzový, junior Denis Longa skončil šiesty a Iveta Juricová obsadila v kategórii Ms. Physique 4. priečku.

naturalni-kulturisti-jany

Poslednou zastávkou bola Mekka naturálnych súťaží, Karlove Vary. Súťaž bola organizovaná ČSNS a INBA Europe a jej promotérom bol prezident českej asociácie Tomáš Procházka. Majstrovstvá Európy začali v piatok registráciou pretekárov. Po spoločnom mítingu sa v sobotu rozhodovalo o najlepších naturálnych kulturistov na starom kontinente v 15 súťažných kategóriách. Najväčším prekvapením šampionátu bol Tomáš Jurica. Keďže v jeho kategórii (dorastenci do 18 rokov) nebol dostatočný počet prihlásených pretekárov, musel štartovať v kategórii juniorov do 21 rokov. Tomáš sa však už v semifinálových porovnávaniach medzi staršími súpermi nestratil a po postupe do finále si v ťažkej konkurencii vybojoval titul majstra Európy!

Na európskom šampionáte sa predstavila aj Iveta Juricová, ktorá v kategórii Fitness Figúra obsadila siedme a v kategórii Ms. Physique 8. miesto. V súťaži mužov do 180 cm zabojoval v nabitej konkurencii úradujúci majster Slovenska Lukáš Kujan, ktorý skončil siedmy.

Športový klub Natural Body Fitnes ďakuje všetkým sponzorom, vďaka ktorým mohli jeho členovia dosiahnuť tieto výborné výsledky. Poďakovanie patrí aj členom klubu a ľudom, ktorí s pretekármi absolvovali súťaže a pomáhali im ako tréneri, alebo ich podporovali v hľadisku.

Lukáš Kujan


.

Osobnosti kraja BSK