Aktualizované o stanovisko riaditeľky školy! Rodičia a učitelia detí museli volať políciu na opitého vodiča autobusu, ktorý viezol v utorok (17.12.) deti zo Základnej školy v Lábe z vianočných trhov v Rakúsku a nechcel zastaviť.

policia-rakusko-profimedia

Vyplašení učitelia museli sedieť pri vodičovi, aby nezaspal, a aby sa snažil jazdiť aspoň v dvoch pruhoch, keď už netrafil do jedného. “Vodič odmietal zastaviť, tak museli z autobusu volať políciu ľudia, aby ich polícia na hraniciach zastavila – tak sa báli o životy!” povedala pre Záhorí.sk vystrašená mamička.

Opitého vodiča sa napokon podarilo po 20:00 hodine zastaviť až rakúskej polícii. Podľa neoverenej informácie nafúkal vodič autobusu dve promile. “Viete si predstaviť strach všetkých rodičov aj učiteľov” dodáva ustrašená mamička.

Deti z vyššieho stupňa základnej školy, učitelia, rodičia a starí rodičia zostali s učiteľmi a museli asi hodinu čakať v autobuse na príchod druhého náhradného autobusu. Deti sa domov dostali v utorok večer okolo jedenástej hodiny v noci.

Vzhľadom na poľutovania hodný incident na poznávacej exkurzii vo Viedni , riaditeľka školy vydala nasledovné stanovisko:
Dňa 17. 12. 2013 sa žiaci Základnej školy v Lábe zúčastnili poznávacej exkurzie Viedne, spojenej s návštevou Viedenských vianočných trhov. Odchod bol stanovený na 12:00 h , začal sa neskorým príchodom autobusu, o 13:00 hodine. Cesta prebehla v poriadku a do Viedne sme prišli o 15:00 hodine, odchod sme dohodli na 18:00 hodinu. Z autobusu sme vystúpili pri Radnici a pokračovali pešou prehliadkou historického centra Viedne, poslednú hodinu sme strávili na Vianočných trhoch. Z Viedne sme odchádzali o 19:00 hodine, lebo autobus sa nedostavil na dohovorené miesto. Šofér nás telefonicky navigoval na nové miesto, kde máme nastúpiť do autobusu, nakoľko uvádzal, že má problém dostaviť sa na dohovorené miesto. Po nástupe do autobusu prišlo k slovnej potýčke rodiča so šoférom autobusu, kde šofér začal používať vulgarizmy a bol dosť agresívny. Jeho jazda bola nestála, prechádzali sme z jedného jazdného pruhu do druhého. Počas celej cesty bol vulgárny a rodičom privolaná policajná hliadka nás zastavila na hraniciach so Slovenskou republikou v Jarovciach, kde bol podrobený dychovej skúške a kontrole dokladov. Po zadržaní vodiča, nám oznámili, aby sme zavolali druhý autobus. Druhý autobus so šoférom prišiel do 45 minút, počas čakania boli deti vo vyhriatom autobuse , všetci sme prestúpili a o 22:15 h sme prišli do Lábu.

Duchaprítomnosťou rodičov, pani učiteliek a ochotou druhého pána šoféra sa nestalo nešťastie a všetci cestujúci prišli v poriadku domov. Napriek všetkému si deti odniesli z tejto exkurzie krásne a nové zážitky.

Mgr. Ľubica Chovanová , Riaditeľka ZŠ Láb

Snažili sme sa získať stanovisko zo spoločnosti, ktorá zabezpečovala prepravu detí. Po predstavení nám len povedali: “Ja o tom nič neviem” a zložili nám telefón.

Zisťujeme viac informácií.


.

Je ok, ak nie si ok BSK