Plavebnú sezónu oficiálne otvoril skalický primátor Stanislav Chovanec a potom už veci patrili recesistom. Odiel cyklistov v dobových kostýmoch a krásne zrenovovaných bicykloch – veteránov zahájil ešte aj za hudby verklíka otvorenie cyklistických trás. Keď Vladimír Iljič Lenin strieľal z Auróry na Zimný palác, prečo by Pavel Nemec Lelín nemohol z pomyslelnej lode Auróla, ktorá stála prezieravo na súši, vystreliť pánu Bohu do okien a bola to riadna šupa – veď sa o ňu postarali herci šermiarskeho súboru Ctibor zo Senice.

Nový minister Vodnej dopravy Marián Tongeľ si prevzal od prezidnta ZSSR Pavla Nemca Záhorácku zástavu, označenie úradu a štátny znak. Poverovacie listiny si preberie na slávnostom odovzdaní v prezidentskej kancelárii. Baťák navštívil aj podpredseda vlády Dušan Čaplovič a v sprievode primátora Stanislava Chovanca si ho poprezeral. Pekné počasie a dobrý program prilákalo veľa divákov a keď sa ešte urobí nový prepoj, bude to naozaj super… možno až do mora doplávame – takže sa Záhoráci konečne môžu stať pánmi svetových oceánov!

O jednej hodine poobede, dostala Slovenská hokejová reprezentácia pred hotelom Patriot do držby záhorácku zástavu aj s venovaním – nech im prinesie štastie a úspech na majstrovstvách sveta. My sme zasa dostali reprezentačný dres aj s podpismi všetkých hráčov. V národnom tíme vládla opimistická nálada, dúfajme že bude aj pri návrate z majstovstiev – snáď mali funkcionári pri výbere štasnú ruku! Chcel som dať zástavu na starosť nášmu Mirkovi Zálešákovi, ale bol niekde odbehnutý. No čo chlapci… Zlomte väzy!!!

PNL pre LepsieSkalicko.sk

Pridaj komentár

Lakovanie a Pieskovanie