Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, pri ktorej došlo v pondelok (27.1.) večer k zrážke nákladného auta s dvomi osobnými autami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na ceste medzi Senicou a Lopašovom vodič kamiónu pravdepodobne neodhadol situáciu na ceste a prešiel s návesom a neskôr s celým ťahačom do protismeru. Od Lopašova práve prichádzal 24 ročný vodič na Honde Civic (okr. Nové Mesto n/V) a za ním idúca 46 ročná vodička na Škode Octávia. Pri nehode došlo k ťažkému zraneniu vodiča z Hondy, ktorý o niekoľko hodín po nehode v nemocnici zomrel. Polícia u 52 ročného vodiča (okr. Nitra) alkohol po nehode nezistila. Rovnako negatívny výsledok na alkohol zistili policajti aj vodičke z Myjavy. Pri nehode sa nik iný nezranil. Okolnosti a presnú príčinu dopravnej nehody polícia vyšetruje ako prečin usmrtenia.

Hasiči pomocou hydraulického zariadenia odstrihli strechu a dvere na havarovanom osobnom motorovom vozidle značky Honda Civic a vyslobodili ťažko zraneného vodiča. Ten bol následne odovzdaný do opatery zasahujúcim zdravotníkom. Spolujazdec z druhého havarovaného vozidla značky Škoda Octavia utrpel ľahšie zranenia a bol zdravotníkmi ošetrený na mieste udalosti. Vodič Škody Octavia neutrpel zranenia. Vodič nákladného motorového vozidla značky Renault Magnum a spolujazdec neutrpeli zranenia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Polícia apeluje na vodičov, aby boli na cestách opatrní. Situácia na cestách sa vzhľadom na toto ročné obdobie veľmi rýchlo mení. Vodič je povinný sa plne venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. Rýchlosť jazdy okrem iného prispôsobiť poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možné predvídať.

Záhorí.sk o nehode informovala policajná hovorkyňa Martina Linkešová a Tomáš Bílik z krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.


.
Toto je čítané

Skalica získala dotáciu takmer 700-tisíc eur na nové cyklotrasy

Mesto Skalica získalo dotáciu 688 116 eur z programu Interreg SK-CZ 2021-2027…

BM: Ustekana sobota