Najväčší česko – slovenský hudobný festival Cibula Fest, ktorý sa každoročne koná priamo na hraniciach medzi obomi republikami, posunie svoju latku opäť o niečo vyššie. 

Záhorí.sk je mediálny partner festivalu.

festival-cibula-fest-holic

I keď do festivalu zostáva ešte viac ako 5 mesiacov, už dnes hlási českými a slovenskými hviezdami nabitý program. A to nie je všetko. Prvýkrát sa na ňom pravdepodobne objaví ako hosť aj zahraničná kapela zvučného mena.

V pohraničnej zóne na letisku v Holíči sa predstavia desiatky kapiel a medzi najväčšie ťahúne budú určite patriť Divokej Bill, Tři sestry, Děda Mládek Ilegal Band, Polemic, Iné Kafe, Chinaski či No Name. Práve posledné dve menované kapely sa po dvoch rokoch stretnú na jednom festivale, kde budú môcť Igor Timko a Michal Malátný zaspievať aj ich spoločný česko – slovenský duet Ná, ná, ná. Ten je mimoriadne obľúbený a úspešný v obidvoch štátoch. „Vždy je to vzácne stretnutie. Na festivale sme to spolu nehrali dva roky a bude to naozaj jedinečné, lebo to takto naživo hrávame len raz za čas,“ prezradil Igor Timko. No Name si na Cibula Feste zahrá už tretí rok v rade. „Veľmi sa nám tam páči. Radi sa vraciame na miesta, kde sa nám dobre hrá. Cibula Fest sa už dávno zaradil medzi top festivaly na Slovensku,“ dodal frontman No Name.

Na spadnutie je však aj účinkovanie zahraničnej kapely, ktorá patrí medzi špičku a zároveň aj legendu svetovej pop music. Jej meno však organizátori zatiaľ zahmlievajú, pretože k definitívnej dohode príde až v priebehu najbližších týždňov. „Bude to prvýkrát, čo na hlavnom pódiu vystúpi zahraničný interpret. Prezradíme len toľko, že táto kapela je na hudobnej scéne už takmer 30 rokov a je nesmierne populárna,“ povedal Vladimír Chrenka, organizátor Cibula Festu.

Ďalej: Pernamentka za 20 eur už v predaji

Festival bude pridávať ďalšiu zónu v podobe arény, na ktorú sa môže tešiť hlavne mladá generácia. Táto aréna bude počas troch dní žiť rôznymi workshopmi a súťažami o hodnotné ceny vo Freestyle, graffiti game, bit boxe atd. O vystúpenie v tejto aréne sa postarajú najväčšie špičky slovenskej Hip – Hopovej scény.

Najväčší česko – slovenský multižánrový a multigeneračný festival bude už tradične v druhej polovici júla, tento rok v termíne 24. – 27. 7. 2014 na letisku v Holíči. Vstupenky sa dajú zakúpiť ešte za výhodnú cenu v sieťach Ticketportal.

CIBULA FEST – CENY VSTUPNÉHO 2014
Trojdňová vstupenka:
20 eur – do 31.marca
25 eur – do 31. mája
30 eur – do 24. júla
40 eur – na mieste

Jednodňové vstupenky sú v predaji len na mieste:
20 eur – štvrtok
20 eur –  piatok
25 eur –  sobota

Deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby vstupné neplatia. Doprovod platí plnú výšku
Návštevníci s preukazom ZŤP majú 50% zľavu na mieste.


.
Toto je čítané

Nominujte svoj obľúbený strom do súťaže Strom roka 2024

Už len pár dní má verejnosť na to, aby nominovala svoj obľúbený…

BM: Ustekana sobota