V utorok (4.3.) sa žiačky ZŠ Sekule v zložení Erika Šrámková, Viktória Komorná, Jana Škápiková a Dominika Kovárová zúčastnili Školských majstrovstiev trnavského kraja v stolnom tenise družstiev. Právo štartu na tomto podujatí si vybojovali víťazstvom na majstrovstvách okresu Senica.

ziacky-zs-sekule-stolny-tenis-postup-mastrovstva-slovenska

Žiačky ZŠ Sekule nenašli na turnaji premožiteľa a stali sa celkovými víťazkami postupujúcimi na Majstrovstvá Slovenska ZŠ v stolnom tenise. Podarilo sa im to na piaty pokus, keď v predchádzajúcich štyroch ročníkoch skončili na majstrovstvách kraja vždy na druhom mieste.
Turnaja sa zúčastnilo šesť ZŠ, ktoré boli rozdelené do dvoch trojčlenných skupín (chýbal zástupca okresu Skalica). Víťazi skupín sa stretli vo finále o prvé miesto a družstvá z druhých miest v základných skupinách bojovali o tretie miesto. V zápase sa hralo šesť dvojhier a jedna štvorhra do zisku 4. bodu.

Konečné poradie majstrovstiev trnavského kraja ZŠ v stolnom tenise žiačok 2013/14:

ZŠ Sekule – ZŠ Piešťany 4:1 (Šrámková 2,5 Komorná 1,5 Kovárová) v skupine
ZŠ Sekule – ZŠ Jaslovské Bohunice 4:1 (Šrámková 2,5 Komorná 1,5 Škápiková) v skupine
ZŠ Sekule – ZŠ s MŠ Veľká Mača 4:1 (Šrámková 2,5 Kovárová 1 Komorná 0,5) finále

Dievčatám blahoželáme k výbornému výsledku a prajeme im, aby na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia v dňoch 27.-28.3.2014 v Krupine za účasti ôsmich najlepších družstiev Slovenska, čo najlepšie reprezentovali školu, obec, okres a kraj.