Druhé kolo prezidenstkých volieb sa začalo o 7:00h. Volebné miestnosti budú aj na Záhorí otvorené až do 22:00h. Počas celého dňa vám prinesieme aktuálne informácie o priebehu volieb.  V nedeľu ráno doplníme výsledky podľa jednotlivých miest a obcí na Záhorí.

aktualne_informacie_foto_video

147184 oprávnených Záhorákov môže o budúcom prezidentovi rozhodnúť v 149 volebných okrskoch.

22:00h Voľby na Záhorí sa skončili
Voľby na Záhorí sa skončili. Priebeh bol pokojný. Volebná účasť by mala presiahnuť 50%. Výsledky za jednotlivé obce prinesieme v nedeľu ráno.

volby-kostoliste-prezidentPriebeh volieb v Kostolišti. Foto: Milan Buček

20:00h Volebná účasť presiahne na Záhorí 50%
V prvom kole prišlo k volebným urnám 42,6% z 147184 oprávnených Záhorákov. Účasť v druhom kole podľa našich spravodajcov presiahne na Záhorí 50%. Na Záhorí neboli doteraz zaznamenané pri voľbách problémy.

volby-prezidenta-malackyPriebeh volieb v Malackách. Foto: Lucia Vidanová, Lpm.sk

12:00h Priebeh volieb je pokojný
“Podľa aktuálnych informácií je priebeh volieb pokojný.” povedal pre Záhorí.sk hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

volby-kuty-bicykel-prezidentCyklista prišiel odvoliť do Kútov z Brna. Foto: Dominik Mráz

10:00h Drobná nezrovnalosť v Kútoch
Slovák žijúci v Prahe prišiel voliť do Kútov na pas. Tvrdil, že nemá trvalý pobyt na Slovensku. Podľa registra obyvateľou má však trvalý pobyt stále na Slovensku. Preukázal sa však potvrdením z obce, že mu trvalý pobyt bol zrušení. Ústredná volebná komisia mu následne povolila odvoliť.

8:00h Príjemné počasie praje voľbe
Na celom Záhorí bude počas celého dňa slnečno a veľmi teplo. Najvyššia denná teplota dosiahne 15 až 21 °C. Očakáva sa slabý prevažne severný vietor.

7:00h Na Záhorí sa otvorili volebné miestnosti
Vyberáme si z 2 kandidátov, ktorí sú na hlasovacom lístku zoradení abecedne. Na voľbu treba občiansky preukaz alebo pas. Krížikom si môžete vybrať len jedného kandidáta. Iné značenie je neplatné.

V druhom kole si krížikom vyberáme z kandidátov:

  • Robert Fico (49), kandidát Smeru, predseda vlády
  • Andrej Kiska (51), občiansky kandidát, manažér

Informačná linka 02/4859 2312 a 02/4859 2313 ministerstva vnútra bude dostupná až do 22:00h. Volebná infolinka je určená výhradne pre voličov a neposkytujú na nej informácie právnickým osobám, médiám, politickým stranám a obciam.


.

Osobnosti kraja BSK