Counter Strike 1.6 je „strieľačka“ z pohľadu prvej osoby, kde medzi sebou súperia vždy dva tímy. Cieľom je splniť úlohu mapy, čo väčšinou znamená zneškodniť nepriateľa.

eXcup-via-humana-counter-strike2
Napriek tomu, že sa objavili špekulácie, že túto hru nahradia úplne nové, modernejšie, ešte stále sa táto „starinka“ vytvorená na engine hry Half-Life udržiava na hernom trhu a stále patrí medzi najhranejšie. Dôkazom toho bol aj počet prihlásených tímov s „hrania-chtitými“ žiakmi základných a stredných škôl.

Kam a komu sa prihlásili? Tretiakom zo Súkromnej strednej odbornej školy VIA HUMANA v Skalici, ktorí mali tento rok na starosti súťaž počítačovej hry „eXcup Via Humana 2014“. Boli zodpovední za plynulý priebeh turnaju CS-ka, „zosieťovanie“ PC, nájdenie sponzorov, marketing… čím posilňoval tímový duch. Za splnenie / nesplnenie kritérií dostali hodnotenie p. prof. informatikov.

eXcup-via-humana-counter-strike

Turnaj prebiehal v priestoroch jedálne, ktorá sa premenila na maskáčový bunker, kde v centre diania boli hráči snažiaci sa cez notebooky vyhrať celý turnaj. Organizátori si hru a funkčnosť vyskúšali „na vlastnej koži“ večer pred oficiálnym začiatkom turnaja. Bol to deň a večer, kedy sa informatikom nechcelo zo školy.

Turnaj bol stanovený na piatkový deň, od 8. hod. až do večerných hodín – dokiaľ z duelov nevzišiel víťaz. Víťazom sa stal tím KEJEZECH. Ten porazil minuloročných víťazov Deadmau5. Gratulujeme výhercom. Ostatní trénujte, nech sa predvediete budúci rok. Ide predsa o prestíž.

Izabela Mikulová


.
Toto je čítané

Prístup k optickému internetu v Senici by sa mohol čoskoro zlepšiť

Prístup obyvateľov mesta Senica k optickému internetu by sa mohol zlepšiť. Predpokladá…

20 rokov