Divadlo na hambálku prináša do Malaciek romantickú komédiu z pera klasika britskej drámy G. B. Shawa – Pygmalion. V muzikálovej verzii známej ako My Fair Lady. Opäť sa stávame svedkami, že aj malé divadlo môže odviesť profesionálnu prácu.

Záhorí.sk je mediálny partner Divadla na hambálku.

divadlo-na-hambalku-moja-fesna-slecna-romanticka-komedia

Moja fešná slečna sa odohráva v Londýne na začiatku 20. storočia. Londýnsky profesor fonetiky, starý mládenec Higgins uzatvorí s priateľom Pickeeringom stávku, že urobí z jednej veľmi nekultivovanej, nevzdelanej pouličnej predavačky kvetín vyberanú dámu s kultivovaným prejavom. Či sa im podarí z Elizabet Doolitlovovej, v excelentonom podaní Evy Bartekovej, urobiť dámu sa prídite presvedčiť do divadla. Dej komédie osviežený záhoráčtinou a vstupmi moderátorov Vás určite pobaví.

Na generálke sme sa opýtali krstného otca Divadla na hambálku Alfréda Swana ako sa mu hra páčila a čo by poprial hercom: “Hra je veľmi dobrá. Hercom želám tradičné tfuj tfuj tfuj, nech zlomia väz. Statočne sa porúvali s ťažkou predlohou, ale myslím, že to malo zmysel. Hra bude mať u divákov úspech.”

divadlo-na-hambálku-moja-fesna-svadba

Režisér Vlado Zetek nám povedal prečo padla voľba práve na Pygmalion: “Vždy sa snažím do Divadla na hambálku priniesť niečo nové. Po poslednej komédií zo súčasnosti z dedinského prostredia, a môjho pera, padla voľba na niečo klasickejšie a G. B. Shaw s Pygmalionom mi to spĺňal. Nezaprel som sa ako spisovateľ a vložil som tam niečo svoje, ale klasiku som sa snažil zachovať. Moja fešná slečna je úsmevná romantická komédia, ktorá pohladí bruško a srdiečko.”

Premiéra romantickej komédie Moja fešná slečna je pre pozvaných hostí 25. a 26. apríla v Kulturním domečku v Malackách. “Z celého úprimného srdca pozývam všetkých našich verných divákov na májové (10. a 24.) predstavenia.” dodáva Vlado Zetek pre Záhorí.sk.


.
Toto je čítané

Poľnohospodárov na Záhorí trápia časté a prudké zmeny počasia

Tohtoročná zima bola veľmi krátka a mierna. Počas nej nestihla vymrznúť pôda a vymrieť…

BM: Ustekana sobota