Na úvodný turnaj sezóny rekordná účasť a skvelá premiéra nového bratislavského organizátora NBL aj za účasti Malačanov.

SONY DSC

Do bratislavského areálu Petra Vargu pri petržalskom Draždiaku zavítalo v sobotu v mixovej kategórii spolu 29 dvojíc (v „áčku“ 14, v „béčku 15). Turnaja sa zúčastnili viaceré dvojice zo vzdialenejších miest – svoje zastúpenie mali Malacky, Skalica, Dunajská Streda, Nitra, Liptovský Hrádok, Žilina či Banská Bystrica. „Som rád, že za NBL ľudia neváhajú merať aj viac ako 100km cesty. Do 100% kapacity turnaja chýbali tri dvojice, čo je v tomto čase, keď sa letná sezóna ešte len rozbieha, veľmi dobrá vizitka nového bratislavského organizátora NBL,“ hodnotil na úvod Radovan Laco, spoluzakladateľ NBL a supervízor turnaja.

Na úvodnom turnaji mali Malacky zastúpenie troch dvojíc, ktoré otestovali svoju kondíciu ešte bez akejkoľvek prípravy na beachvolejbal a vôbec sa nestratili.

Dvojice Malačanov:
Virgovičová, Husár – 9-12.miesto
Šipová, Rozbora – 9-12.miesto
Haringa, Slezáková 2.miesto

TURNAJ MIX A
1. Duchcomil (Ma. Hauer, Jančurová)
2. Neblok, za blok (Haringa, Slezáková)
3. O 5 minút 12 (Görčová, Kramoriš)

TURNAJ MIX B
1. Vunč-punč (Mi. Hauer, I. Kubicová)
2. Longman (Lennaerts, Sokol)
3. 🙂 (Cihoň, Urmínová)

Uplynulý víkend sa uskutočnil ďaľší turnaj v rámci NBL a to priamo v rodisku tejto beachvolejbalovej série v Nitre pod palcom hlavných organizátorov Miša Ivana a Rada Laca. Ako vždy kvalitne pripravený turnaj na mestskom kupalisku pod hradom bol zárukou skvelej zábavy a výkonov hráčov. Zábavu zabezpečoval okrem organizátorov a hráčov skvelý DJ a podávali sa miestami na úvod leta neuveriteľné výkony. Malačania prišli do Nitry s veľkou výpravou a to až štyrmi dvojicami. Dvojica Vašek, Tokošová a Lukáč, Haringová doplatili na to, že to bol pre nich len prvý turnaj na piesku a proti dvojiciam, ktoré neustále trénujú na piesku nepostupili do štvrťfinále z veľmi ťažkej skupiny. V druhej skupine sme mali zastúpenie dvojicou Virgovičová, Husár, ktorí postúpili zo skupiny z druhého miesta a tak sa kvalifikovali svojimi zlepšenými výkonmi do štvrťfinále. Tu však narazili na ,,svojich” dvojicu Haringa, Slezáková a po ťažkom boji prehrali 1:2 a do semifinále tak putovali po nevýrazných výkonoch v skupine Haringa, Slezáková. Tí sa akoby konečne prebrali, v semifinále zdolali víťazov svojej skupiny a potom vo finále hladko domácu dvojicu Lanča, Hradecká a po druhom mieste z Bratislavy, tak vystúpili o stupienok vyššie v Nitre a stali sa víťazmi druhého turnaja.

nitra-BA-narodna-beachvolejbalova-liga-NBL-malacky

TURNAJ MIX A
Umiestnenie-Dvojica
1. miesto(Haringa,Slezáková )
2. miesto(Lanča,Hradecká )
3. miestoŠkandál (Lennaerts, Novodomský)

TURNAJ MIX B
1. miestoWasabi (Kögel, Némethová)
2. miestoTrinitrotoluén (TNT) (Lenčová, Bódi)
3. miestoČerešničku, čerešňu poprosím, dve (Kubovič , Gregušová )

Tešíme sa na ďaľšie skvelé turnaje a nezabudnite 21.6. sa vidíme na Rudave v Malých Levároch a bude to skvelý zážitok 🙂

Matej Haringa


.

BM: Ustekana sobota