Naposledy sa podobná akcia uskutočnila v Senici pred dlhými pätnástimi rokmi. Celodenné športové podujatie Challenge day opäť naplno ožije v piatok 13-teho júna. Park pri senickom Dave sa zaplní športmi od výmyslu sveta. Športovať sa však bude aj na športoviskách po celom meste.

Challenge_day_pome-senica-2014

Doobedie je určené pre základné školy v meste, poobedie pre združenia a firmy. Challenge day s podtitulom POME, SENICA, je športové podujatie pre všetky vekové generácie. Žiaci základných škôl budú hrať futbal, volejbal, florbal a tenis. V rovnakých športoch bude prebiehať akcia aj poobede pre firmy a združenia. Okrem toho budú pre verejnosť pripravené rôzne športové stanoviská. „Všetky športy budú situované v mestskom parku pri Dave a všetky budú slúžiť pre verejnosť. Ľudia si tak môžu napríklad zaskákať jumping, zacvičiť zumbu, zahrať futbal, ping-pong, ale i vyskúšať niečo netradičné ako napríklad jazdu na skateboarde, americký futbal či rugby,“ hovorí organizátorka a zástupkyňa Europe Direct Senica Ivona Klimentová.

Zástupcovia všetkých športov rozložia svoje stanoviská už od piatku rána. Doobeda si budú môcť pri Dave zašportovať deti zo základných škôl, poobede široká verejnosť. „Chceme, aby sa ľudia dozvedeli niečo o športoch či športovcoch z nášho mesta a takisto, aby si zašportovali spolu s nami. V parku pred Davom budú ľudia môcť stretnúť aj známych senických športovcov,“ dodáva Klimentová a konkretizuje: „Svoje karate umenie predvedie napríklad i majsterka Európy Alžbeta Ovečková, tvárou Challenge day je aj slovenský futsalový reprezentant Gabriel Bartošek a prídu sa ukázať i futbalisti FK Senica či hokejisti HC Dukla Senica.“

Program športového poobedia pri DAV-e
14:00 Zahájenie športového popoludnia Challenge day
14:30 Jumping pre radosť
15:00 Adrenalín so senickým parkourom
15:30 Zumba pre všetkých
16:00 Karate v akcii
16:15 Kaskadéri na BMX bikoch
16:30 Rugby verzus Americký futbal
16:45 Rozhýb kostru – spoločný tanečný záver
17:15 Vyhodnotenie turnajov a odovzdávanie pohárov
19:00 Športový večer vo Fit-Pite

Milan Ondruš


.
Toto je čítané

Jáňan Ľuboš Pribila prešiel ako prvý Slovák cestu Via Alpina

V roku 2023 sa Jáňan Ľuboš Pribila zapísal do histórie ako prvý…

BM: Ustekana sobota