V nedeľu (29.6.) o 20:30 odštartujeme ďaľší pozitívny projekt v Senici. Night run. Run for your life. (Nočný beh pre život/voľný preklad) Polhodinka behu pre naše zdravie.

Senica-plus-night-run-projekt

Moderná doba (sedavé zamestnanie, TV, PC, mobil) ochudobňuje ľudské telo o pohyb, ktorý je pre neho prirodzene potrebný a určite to každý už vie, že v rámci zdravého životného štýlu je určitá dávka pohybu nevyhnutná. Rekreačný beh predstavuje jednoduchú a materiálne nenáročnú formu pohybovej aktivity, ktorá sa dá realizovať prakticky všade – aj v uliciach nášho mesta.

Cieľom projektu NIGHT RUN, 5 kilometrového behu (nachystáme aj kratší 3 kilometrový okruh) v uliciach Senice, je poukázať na potrebu fyzickej aktivity, ktorá má pozitívny vplyv nielen pre naše telo, ale aj dušu. Už len 30 minutový pohyb 4-5 krát do týždňa zlepšuje prácu srdcovo-cievného systému, čím znižuje riziko civilizačných chorôb, podporuje obranyschopnosť, pôsobí preventívne proti chorobám pohybového aparátu (ako sú svalová atrofia a dysbalancie, ktoré sú často príčinou bolesti chrbtice, kolien, bedrových kĺbov) a okrem toho zvyšuje celkovú telesnú zdatnosť, pôsobí antidepresívne a vyplavovaním hormónu endorfín prináša pocit šťastia.

Tak urob niečo pre svoje telo, prídi sa odreagovať a zabehni si NIGHT RUN!!! Tým, že tam nebudeš sám bude to motivácia navyše!

Senica+


.

Osobnosti kraja BSK