Druhý rok po sebe sa v internetovom hlasovaní stal NAJ obcou na Záhorí Plavecký Mikuláš. Teraz súťaží o titul NAJ dedinka Slovenska v novej zábavnej šou na RTVS.

naj_dedinka_slovenska_plavecky_mikulas

NAJ dedinka Slovenska do detailu odhalí všetko pekné a dobré, čo slovenský vidiek ponúka a divákom dokáže, že každá slovenská dedinka môže byť tým najlepším miestom pre život. Sprievodcami po slovenských dedinkách budú dlhoročné tváre RTVS – moderátori Katka Brychtová a Martin Nikodým, no hlavné úlohy budú v prvom rade patriť starostom a obyvateľom obcí, ktorí odvážne zareagovali na výzvu a rozhodli sa do súťaže zapojiť. Počas leta Katka s Martinom postupne navštívia Baďan, Čerhov, Priepasné, Lenartov, Plavecký Mikuláš a Malachov. Každá časť začína príchodom moderátorov a poroty do dediny a úvodným stretnutím s predstaviteľmi obce. Katka s Martinom sa spoločne so starostkou alebo starostom obce a tiež s ostatnými obyvateľmi vydajú spoznávať históriu, prírodné krásy, jedinečné tradície, najzaujímavejšie pamiatky či najväčšie obecné rarity.

Nakrúcanie v Plaveckom Mikuláši prebehne práve tento víkend (25. až 27. júl),

naj_dedinka_na_zahori_plavecky_mikulas_martin_nikodim

V každej dedine vzápätí prebehne súťaž pozostávajúca z piatich disciplín, v ktorej sa prejaví oddanosť, pracovitosť a zmysel pre humor jej obyvateľov. Súťaž bude pozostávať z úlohy pre starostu, úlohy pre rodinu, úlohy pre skupinu (požiarny zbor, folklórny súbor, futbalové družstvo, trieda v škole, hudobná skupina …) a nakoniec bude zadanú úlohu plniť celá obec.

Diváci sa už teraz môžu zapojiť do hlasovania o Naj dedinku:

Priebežné výsledky nájdete tu.

Ďalej: NAJ obec na Záhorí Plavecký Mikuláš

Zdroj: TS RTVS


.

Je ok, ak nie si ok BSK