K vážnej dopravnej nehode došlo v piatok (25.7.) po 12:00 hod na Továrenskej ulici v Malackách smerom do centre mesta.

dopravna_nehoda_malackyFoto: Polícia

Účastníkom nehody bolo 8 ročné dievčatko a 38-ročný vodič na nákladnom motorovom vozidle (EČV –MA). Ten tesne po nehode kontaktoval políciu na linku 158. Žiaľ, hodnovernosť oznamu potvrdili policajti ihneď po príchode na miesto. Dievčatko utrpelo vážne zranenia, s ktorými ho ihneď po ošetrení na mieste záchranári previezli vrtuľníkom do jednej z bratislavských nemocníc.

nehoda_auto_dieta_malacky_vrtulnikFoto: Marek Šrámek

Podľa doterajšieho šetrenia na mieste nehody, nie je vylúčené, že dievčatko vodičovi vbehlo do cesty. Presné príčiny tejto vážnej dopravnej nehody však ukážu až výsledky vyšetrovania. Požitie alkoholických nápojov bolo vykonanou dychovou skúškou u vodiča vylúčené. Ďalšie okolnosti sú predmetom šetrenia.

Keďže každá jedna nehoda s následkom na živote a zdraví hlboko zasiahne ako účastníkov nehody, tak aj rodinu a známych, je dobré deti poučiť a vštepovať im správne zásady bezpečného správania sa na ceste- jednou zo zásad, aby pri prechádzaní cez vozovku používali za každých okolností prechod pre chodcov a ubezpečili sa, že je možné cez vozovku bezpečne prejsť.

Tatiana Kurucová


.

INAT Rezanie laserom