Letiskov Holíči zažilo počas uplynulého víkendu najväčšiu hudobnú udalosť vo svojej ére. Trojdňový maratón hudby, zábavy, motoriek, krásnych žien či aktivít pre všetky generácie prepísal históriu najväčšieho československého hudobného festivalu Cibula Fest.

Záhorí.sk je mediálny partner akcie.
cibula_fest_2014_holic_festival

Na hraniciach medzi Českou a Slovenskou republikou sa počas víkendu predstavila hudobná špička z oboch štátov a ako hlavný hosť vystúpila nemecká hudobná legenda Alphaville.

Cibula Fest odštartoval už vo štvrtok a zahrievací večer festivalu bol skutočne silný na hudobné mená. Už počas tohto dňa si približne 5-tisíc návštevníkov mohlo vychutnať hviezdy ako Divokej Bill, Třisestry, Slobodnú Európu či Karpinu. Hlavný nápor ľudí sa však očakával až v piatok, kedy už od poludnia mierili do festivalového areálu s rozlohou viac ako 200-tisíc štvorcových metrov ďalšie tisícky fanúšikov letných festivalov.

Československý duet Chinaski a No Name
Počas piatkového programu mali návštevníci možnosť vidieťniekoľko desiatok umelcov na troch miestach v Cool zóne, Motozónea na hlavnom pódiu, kde sa predstavili kapely ako Call me Steve, Smolaa Hrušky, Polemic, Zóna A, no najväčším ťahákom piatkového večera boli NoName a Chinaski, ktorí v jednom okamihu dokonca vystúpili spolu, aby zaspievali ich spoločný duet Na na na. „Cibula Fest je výnimočným festivalom, ktorý si zaslúži výnimočné veci. A preto je jediným festivalomv tomto roku, kde sme túto pesničku spolu zaspievali,“ povedal líder NoName Igor Timko ktorý so svojou kapelou vystúpil na tomto festivale už tretí krát. Pre organizátorov bol tento okamih symbolickým gestom, ktoré podčiarklo myšlienku Cibula Festu spájať oba národy tak, ako tomu bolo v minulosti, keď ešte boli jednou republikou.

Cibuľová vojna pre Slovákov
Hlavný program festivalu však návštevníkov, ktorých počet presiahol hranicu 10-tisíc, čakal v sobotu. Okrem kvalitnej hudby, ktorej dominoval večerný koncert hviezdy Cibula Festu kapely Alphaville, ktorá zažiarila ako za starých čias a rozvášnila niekoľko tisícový dav, pripravili organizátori ďalší symbolický okamih, ktorý však na chvíľu oba národy„rozdelil“. Niekoľko účastníkov festivalu totiž dostalo možnosť zapojiť sa docibuľovej „vojny“ Čechov a Slovákov. Tá sa však niesla v priateľskomduchu a jedinou zbraňou bola v tomto prípade cibuľa. V nej proti sebe nastúpili Česi a Slováci v rôznych disciplínach, ako napríklad jedenie cibule na čas, hod mechom s cibuľou, súboj nad bazénom, naplneným vodou a cibuľou, ale tiež v ťahaní chlapa na saniach dvomi ženami. Súbojnárodov nakoniec lepšie zvládli Slováci a pomyselnú „vojnu“ vyhrali. Na svoje si prišli tiež staršie ročníky v Old zóne, kde vystúpili Hudciz Kyjova, Senická heligónka, duo Jamaha, ale tiež ľudová rozprávačka Ozefa Omáčkech a ďalší. „Snažíme sa o to, aby bol Cibula Fest naozaj pre všetky generácie. Každý rok rozširujeme možnosti vyžitia návštevníkov festivalu a tešíme sa, že sa nám to naozaj darí,“ povedal organizátor Cibula Festu Vladimír Chrenka.

V hlavnom hudobnom programe sa v sobotu okrem Alphaville predstavili kapely Děda Mládek Ilegal Band, Žlutý pes, Zoči voči a InéKafe a už popoludní zažila malý comeback na slovenské pódiá speváčka Barbara Haščáková.

Tlačová správa.


.
Toto je čítané

Novým generálnym riaditeľom BVS sa stal Ladislav Kizak

Novým predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) sa stal…

BM Záhada Vedy