ucastnici_6_rocnika_zahorackeho_vystupu_na_vysoku_2013

Práve ona má na skalách Vysokej upevnenú pamätnú tabuľku, ktorú sem umiestnili po jej tragickej smrti pred 6 rokmi v pohorí Vtáčnik.

Vysoká patrí medzi najobľúbenejšie vyhliadkové vrcholy, vynikajúci výhľad na Záhorskú nížinu, Pezinskú časť Malých Karpat, pohorie Tribeč, v prípade dobrej viditeľnosti i na Rakúske Alpy – masív Schneebergu. Zároveň je to druhý najvyšší vrchol Malých Karpát. Rôznorodosť terénnych tvarov a značné výškové členenie (420-754 mnm.) podmienili bohaté zastúpenie rastlinných i živočíšnych druhov. Prevažujúcimi lesnými spoločenstvami je dubovo-bukový vegetačný stupeň, ale sutinové lesy.

Výstup začneme z Vývratu, trvá cca 1.5 – 2  hodiny, trasa je vyznačená turistickými značkami. Z vrcholu Vysokej je skvelý výhľad na Záhorskú nížinu, ale i Modranskú časť Malých Karpat. Možnosť opekania budeme mať na lúke pod Vysokou.

Zraz účastníkov je v nedeľu 17. 8.2014 o 8.00 h pred športovou halou Malina v Malackách. Dopravu zabezpečuje mesto Malacky. V prípade vlastnej dopravy 9.00 h na Vývrate. Príchod cca o 17.00 h do Malaciek
Organizátori: MCK Malacky, Matica Slovenská, obec Kuchyňa.

Ide o náročnejšiu túru, preto odporúčame pevnú turistickú obuv.

Martin Mráz


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024