marihuana_senica_colnici_2

V stredu (27. 8.) v dopoludňajších hodinách na diaľnici D2 pri obci Brodské v smere do Českej republiky zastavili senickí colníci osobné auto s českým evidenčným číslom. Vozidlo viedol občan maďarskej národnosti. Posádkou vozidla boli okrem neho aj dvaja občania z  Nemecka.

Po zastavení hliadkou sa posádka začala správať podozrivo nervózne. Na výzvu colníkov, či prepravujú nejaký tovar odpovedali záporne, na čo im bolo oznámené, že bude vykonaná kontrola so služobným psom. Colníci preto vykonali dôkladnú prehliadku vozidla. Počas kontroly senický psovod nasadil služobného psa zameraného na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok.

marihuana_senica_colnici

Ako informovala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava služobný pes označil odkladací priestor za zadnými sedadlami, kde bola uložená kožená bunda, v ktorej sa nachádzalo jedno umelohmotné uzatváracie vrecko s neznámou látkou rastlinného pôvodu o hmotnosti cca 2g. Na základe týchto skutočností vzniklo dôvodné podozrenie z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok.

Z dôvodu, že dovoz omamných a psychotropných látok je v zmysle platnej slovenskej legislatívy trestným činom, colníci na mieste uvedenú osobu ako aj tovar zaistili a bezodkladne odovzdali orgánom činným v trestnom konaní. Páchateľovi teraz hrozí trest odňatia slobody tri až desať rokov.

Záhorí.sk informoval Colný úrad Trnava.

 


.
Toto je čítané

SHMÚ: V okrese Malacky hrozia pre trvalý dážď povodne

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na stredu (24.4.) od 0:00 do 18:00…

BM: Ustekana sobota