Osem rokov zbieral skúsenosti v mestkej poslaneckej lavici. Úspešne viedol v roku 2010 občiansku kandidátku iniciatívy Ľudia pre Malacky. “Dnes sa do služby hlásim opäť ako kandidát na primátora Malaciek. Poznajúc silné aj slabé stránky mesta, s cennou 8-ročnou skúsenosťou, odbornými poznatkami a užitočnými pracovnými kontaktmi.” povedal pre Záhorí.sk Juraj Říha.

Juraj_Riha_malacky_riaditelka_materskej_skoly_hudecova
Juraj Říha  s riaditeľkou materskej školy M. Hudecovou pri otvaraní nových tried

Vybudoval si okolo seba tím ľudí, ktorí venujú mestu svoj čas, energiu a nápady. Preto sa nebojí ponúknuť Malačanom odvážny plán v kľúčových oblastiach dopravy, bytovej výstavby a spustenia rekonštrukcie chodníkov a ciest v réžii mesta. “Chcem, aby sme všetci žili v meste, na ktoré sa môžeme spoľahnúť. Mám jasný plán, ako vytvoriť ochranu rodín v sociálnej núdzi a posilniť aktívnu starobu našich seniorov, ako zvýšiť podporu športu a zlepšiť vzťah mestského úradu a občianskeho sektora.” dodáva občiansky kandidát Juraj Říha, ktorý pracovne vedie oddelenie zaoberajúce sa daňovou politikou miest a obcí.

Súčasný primátor Malaciek Jozef Ondrejka sa rozhodol ďalej nepokračovať vo vedení mesta. Svoje rozhodnutie oznámil občanom pri otváraní Prvomájových Malaciek. Primátorom Malaciek sa chce stať aj mestský poslanec Jozef Halcin, ktorý oznámil kandidatúru na Facebooku, a Malačanom neznámy Peter Rusňák. Ten rozposlal Malačanom list.

Ďalej: V Malackách dokázali za tri mesiace vybudovať “škôlku” pre 46 detí

 


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024