Toto podujatie vychádza z naftárskej histórie mesta Gbely, kedy sa vďaka miestnemu občanovi Jánovi Medlenovi podarilo objaviť ropu.

beh-8-rocnik-Medlenovho-chodnika-gbely
Foto: Milan Kocúrik

Ján Medlen totiž zistil, že na jeho pozemku uniká plyn, ktorý sa rozhodol využiť na vykurovanie svojho domčeka. Takéto využívanie plynu vo svoj prospech sa skončilo jeho nahromadením, čo spôsobilo výbuch. Kvôli tomuto nešťastiu zahájil Uhorský kráľovský výskumný banský úrad v Kluži vrtný prieskum, ktorý prilákal do Gbelov niekoľkých geológov a už v roku 1913 sa hneď prvým vrtom v hĺbke 164 metrov podarilo objaviť ropu.

Štart Medlenovho chodníka sa už tradične začína v centre mesta Gbely pri kultúrnom dome, odkiaľ súťažiaci smerujú do lesa. Tu vedie bežecká trať popri pamätníku prvého vrtu, pričom bežci musia následne zdolať na 700 metrov výškové prevýšenie30 metrov, čo môžeme považovať za najnáročnejšiu časť trate. Posledná časť preteku sa odohráva v uličkách mesta a končí sa opäť pri kultúrnom dome.
Celé podujatie sa odštartovalo o 15:00 hod. detskými kategóriami, ktorých v cieli čakala sladká odmena. Časový harmonogram hlavného preteku bol naplánovaný na 17:00 hod., kedy sa po dobehnutí do cieľa konalo záverečné vyhodnotenie sprevádzané dobrou náladou a občerstvením.

Výsledky:
Kategória Muži – 10 km:
1.miesto: Jakub Valachovič (čas – 00:32:50)
2.miesto: Viliam Dinžík (čas – 00:34:54)
3.miesto: Ján Matúš (čas – 00:35:03)

Kategória Muži nad 40 rokov – 10 km:
1.miesto: Andrej Psota (čas – 00:37:41)
2.miesto: René Šteffek (čas – 00:38:36)
3.miesto: Miroslav Kaňa (čas – 00:38:40)

Kategória Muži nad 50 rokov – 10 km:
1.miesto: Josef Veverka (čas – 00:39:05)
2.miesto: Vladimír Cích (čas – 00:39:19)
3.miesto: Miroslav Mikula (čas – 00:40:13)

Kategória Muži nad 60 rokov – 10 km:
1.miesto: Jaroslav Topor (čas – 00:39:29)
2.miesto: Vladimír Varmuža (čas – 00:39:59)
3.miesto: Karel Navara (čas – 00:41:27)

Kategória Muži nad 65 rokov – 10 km:
1.miesto: Anton Dobrodenka (čas – 00:42:10)
2. miesto: Miroslav Kresánek (čas – 00:44:20)
3.miesto: Josef Šohaj ( čas – 00:45:36)

Kategória Muži nad 70 rokov – 6km:
1.miesto: Viliam Novák (čas – 26:26)
2.miesto: František Joch (čas – 27:29)
3.miesto: Ján Kocák (čas – 29:44)

Kategória Ženy – 6km:
1.miesto: Michala Martišová (čas – 25:37)
2.miesto: Stanislava Dermeková (čas – 26:29)
3.miesto: Jana Flajžíková (čas – 26:51)

Kategória Ženy nad 35 rokov – 6 km:
1.miesto: Miroslava Zíšková (čas – 27:20)
2.miesto: Andrea Borovská (čas – 27:27)
3.miesto: Jana Kubíčková (čas -30:40)

Kategória Ženy nad 45 rokov – 6km:
1.miesto: Blažena Kocúriková (čas – 25:19)
2.miesto: Anna Portášiková (čas – 25:22)
3.miesto: Marta Durnová (čas – 26:05)

Detské výsledky:
Kategória Prípravka dievčatá /2005 – 2006 (200m)
1.miesto: Megan Čuvalová (0:39)
2.miesto: Karolína Juríková (0:40)
3.miesto: Lucia Hujíková (0:41)

Kategória Prípravka chlapci/2005 – 2006 (200m)
1.miesto: David Tříska (0:37)
2.miesto: Tomáš Kovárik (0:38)
3.miesto: Ján Búzek (0:39)

Kategória Najmladšie žiačky /2003 – 2004 (400m)
1.miesto: Anna Halasová (1:16)
2.miesto: Barbora Svobodová (1:18)
3.miesto: Tereza Pijáková (1:21)

Kategória Najmladší žiaci /2003 – 2004 (400m)
1.miesto: Matěj Hřebačka (1:20)
2.miesto: Adam Zubák (1:22)
3.miesto: Tomáš Kondla (1:26)

Kategória Mladšie žiačky /2001 – 2002 (600m)
1.miesto: Zuzana Švejdová (2:01)
2.miesto: Silvia Cintulová (2:03)
3.miesto: Silvia Morávková (2:07)

Kategória Mladší žiaci /2001 – 2002 (600m)
1.miesto: Marek Havlík (1:50)
2.miesto: Daniel Borovský (1:55)
3.miesto: Nikolas Náter (2:06)

Kategória Staršie žiačky /1999 – 2000 (800m)
1.miesto: Sára Ilčíková (3:12)

Kategória Starší žiaci /1999 – 2000 (800m)
1.miesto: Zdeněk Švejda (2:25)
2.miesto: Jakub Kopiar (2:27)
3.miesto: Arpát Gajlík (2:38)

Kategória Junior (1000m)
1.miesto: Ondrej Marenčík (2:52)
2.miesto: Viliam Vávra (čas – 2:58)
3.miesto: Pavol Pešta (3:20)

Kategória Dorastenky /1997 – 1998 (1000m)
1.miesto: Zuzana Švejdová (3:53)

Kategória Dorastenci /1997 – 1998 (1000m)
1.miesto: Viliam Vávra (2:58)
2.miesto: Pavol Pešta (3:20)
3.miesto: Jan Dobiáš (3:30)

Kategória Juniorky /1995 – 1996 (1000m)
1.miesto: Karolína Štvrtecká (4:03)
2.miesto: Anna Halasová (4:20)
3.miesto: Natália Suchá (5:13)

Kategória Juniori /1995 – 1996 (1000m)
1.miesto: Ondrej Marenčík (2:52)

Kategória Mladšia prípravka dievčatá /2007 – 2008 (100m)
1.miesto: Karolína Steinhübelová (0:19)
2.miesto: Tamara Svatíková(0:19)
3.miesto: Agáta Váleková (0:19)

Kategória Mladšia prípravka dievčatá /2007 – 2008 (100m)
1.miesto: Michal Kubica (0:19)
2.miesto: Adam Kalman (0:19)
3.miesto: Adam Haba (0:22)

Kategória Predškoláci dievčatá /2009 – 2010 (60m)
1.miesto: Nina Zavadilová (0:12)
2.miesto: Eva Slezáková (0:13)
3.miesto: Alexandra Szekeresová (0:14)

Kategória Predškoláci chlapci /2009 – 2010 (60m)
1.miesto: Mário Valla (0:12)
2.miesto: Libor Bolebruch (0:13)
3.miesto: Matúš Papánek (0:13)

Kategória Benjamínkovia Dievčatá /2011-2012 (60m)
1.miesto: Anežka Halasová (0:18)
2.miesto: Simona Fedorová (0:19)
3.miesto: Zuzana Brutovská (0:20)

Kategória Benjamínkovia Chlapci /2011-2012 (60m)
1.miesto: Matěj Halas (0:55)

Ivana Horinková

 


.
Toto je čítané

BSK plánuje zrušiť tri stredné školy a vytvoriť jednu spojenú školu

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje zrušiť tri stredné školy a vytvoriť jednu…

BM Záhada Vedy