Seničania od úvodného buly prebrali iniciatívu a boli aktívnejší. Najprv to skúšal Šúrek, potom Videlka, ale Račko v bráne hostí bol pozorný.

hc_dukla_senica_foto_marek_stitny

Snaha domácich však bola po chvíli ocenená gólom. Skóre stretnutia otváral Peter Penák spomedzi kruhov, ktorý sa trafil presne medzi betóny po skvelej Surovkovej prihrávke. O minútu neskôr sa Seničania radovali opäť. Rastislav Vereš sa dostal k puku na pravej strane ihriska a krásnou strelou poslal puk tesne pod brvno. Račko bol bezmocný. Až v 8.minúte sa hostia dostali prvý raz do vážnejšej šance, ale tento pokus zblokoval Gula, ktorý sa skvele vrátil. Hostia si vybojovali presilovú hru, počas ktorej strieľali z každej možnej pozície, ale Peksa bol stopercentný. Najväčšiu šancu mali Topoľčany v 10.minúte, keď chcel Peksa priľahnúť puk, no hostia ho z neho dostali a z blízka netrafili odkrytú senickú bránu. Potom sa iniciatívy opäť chopili domáci. V 18.minúte sa senickým zimným štadiónom ozvalo „gól“ a potlesk. Divákov rozradostil Václav Chomič, ktorý poslal puk do siete z dorážky, keďže Videlkov pokus brankár vyrazil. V závere to ešte dvakrát skúšal Záborský, ale nebol úspešný. Prvá tretina tak skončila stavom 3:0.
Hostia vstúpili do druhej tretiny aktívne a ich snaha bola ocenená až v 26.minúte, kedy Libor Káčer zostal sám pred bránou domácich, dostal presnú prihrávku a nekompromisne poslal puk ku vzdialenejšej žrdi Peksovej svätyne a znížil tak na 3:1. O minútu sa však skóre stretnutia menilo opäť, keď sa v zápase presadil aktívny Ján Blaško, ktorému asistoval Brzobohatý. V 38.minúte mieril na trestnú lavicu druhýkrát v stretnutí kapitán hostí Káčer. Domáci túto presilovku využili. Mikolášek len nastrčil hokejku do strieľanej prihrávky od Surovku a poslal tak puk za brankárov chrbát. Seničania tak zvýšili na 5:1. V sa nechal ešte vylúčiť Fusek za hákovanie a doprial tak domácim presilovú hru, ktorej väčšiu časť odohrali v tretej časti.
V presilovej hre na začiatku tretiny sa skúšali strelecky presadiť Mikolášek i Kalináč, no brankár hostí bol pozorný a ich pokusy zlikvidoval. V obrovskej šanci sa v 43.minúte ocitol Bosák, ale Peksa sa blysol skvelým zákrokom. Hostia sa snažili možno len kozmeticky upraviť výsledok, ale buď ich zastavil Peksa či obranca, alebo ich nepresnosť. Domáci sa nebránili a snažili sa baviť hokejom. V 48.minúte sa nechal úplne nezmyselne vylúčiť Mrázik. Presilovku 16 sekúnd pred koncom dokázal zužitkovať Jakub Loydl. Hostia opäť ale hrali nedovolene a v 51.minúte mieril na trestnú lavicu Bystričan. Aj túto presilovku domáci využili. Gól si na svoje konto pripísal Roman Jurák. Hostia v závere počas presilovky strieľali, ale Peksa stiahol na svojej bráne roletu a puk už za svoj chrbát nepustil.
Domáci si tak pripísali do tabuľky tri dôležité body a potešili domácich priaznivcov.

HC Dukla Senica – HC Topoľčany 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Góly a asistencie: 6. Penák (Surovka, Mikolášek), 7. Vereš (Daniel, Blaško), 18. Chomič (Videlka, Brzobohatý), 27. Blaško (Brzobohatý), 38. Mikolášek (Surovka, Kalináč), 49. Loydl (Kalináč,Reissmuller), 53. Jurák (Kalináč, Loydl) – 26. Káčer (Bystričan)
HC Dukla Senica: Peksa – Reissmuller, Gula, Janík, Loydl, Všetečka, Mikéska, Fian, Neumann – Jurák, Kalináč, Šúrek – Penák, Surovka, Mikolášek – Brzobohatý, Videlka, Chomič – Vereš, Daniel, Blaško
HC Topoľčany: Račko – Bystričan, Mrázik, Guričan, Kopecký, Chromý, Georgievský – Fusek, Hurtaj, Káčer – Bosák, Bikbulatov, Szalay – Záhorský, Dobrý, Záborský