Prinášame kompletné výsledky volieb starostov a primátorov v obciach a mestách na Záhorí. Záhorácke okresné mestá majú nových primátorov. V Malackách sa im stane Juraj Říha (NEKA). Prekvapením je Senica, kde vyhral Branislav Grimm. “Ľudia ma nabádali, aby som išiel kandidovať, v podstate oni  mi písali môj  volebný program…  Podľa mňa pán Parízek menej chodil medzi obyčajných ľudí.” povedal Branislav Grimm krátko po zverejnení výsledkov pre Senica.sk. Skaličania chceli kontinuitu a zvolili si Ľudovíta Baráta.

Nový primátori: Juraj Říha (Malacky), Branislav Grimm (Senica) a Ľudovít Barát (Skalica).
Primátori: Juraj Říha (Malacky), Branislav Grimm (Senica) a Ľudovít Barát (Skalica).

Volebný obvod Malacky (okres Malacky)

Obec/mesto Účasť v % Zvolený starosta/primátor Politický subjekt
Borinka 68,21 Milan Maxian SMER-SD
Gajary 46,9 Peter Tydlitát SNS, SMER-SD
Jablonové 67,48 Ondrej Uhliarik KDH
Jakubov 34,08 Peter Gajdár NEKA
Kostolište 42,87 Hubert Danihel SMER-SD, SDKÚ-DS, SNS
Kuchyňa 51,84 Róbert Bujna KDH, NOVA, SDKÚ-DS
Láb 67,46 Marián Moravčík NEKA
Lozorno 51,74 Ľubomír Húbek NEKA
Malacky 34,09 Juraj Říha NEKA
Malé Leváre 36,89 Adrian Pernecký SMER-SD, SDKÚ-DS, SNS
Marianka 66,09 Radovan Jurika NEKA
Pernek 58,58 František Bokes SMER-SD, SDS, SNS
Plavecké Podhradie 76,54 Milan Kousal NEKA
Plavecký Mikuláš 34,43 Marta Hlavatá NEKA
Plavecký Štvrtok 55,33 Ivan Slezák SMER-SD
Rohožník 41,1 Peter Švaral NEKA
Sološnica 53,84 Anna Čermáková NEKA
Studienka 61,93 Boris Soukup SMER-SD, SDKÚ-DS, SNS
Stupava 39,68 Roman Maroš NEKA
Suchohrad 71,74 Andrea Grujbárová SMER-SD
Veľké Leváre 51,43 Štefan Kudlička NEKA
Vysoká pri Morave 28,1 Dušan Dvoran SMER-SD
Záhorská Ves 67,38 Boris Šimkovič SMER-SD
Závod 42,91 Peter Vrablec KDH
Zohor 55,44 Martin Zálesňák NEKA

Volebný obvod Senica (okres Senica a Skalica)

Obec/mesto Účasť v % Zvolený starosta/primátor Politický subjekt
Bílkove Humence 37,72 Rastislav Nemečkay SMER-SD
Borský Mikuláš 45,29 Vladimír Bízek KDH, SDKÚ-DS
Borský Svätý Jur 65,58 Anna Kratochvílová NEKA
Brodské 51,56 Anna Krídlová NEKA
Cerová 70,03 Ján Čerešník NEKA
Chropov 62,57 Ján Bartal NEKA
Častkov 71,94 Eva Černeková NEKA
Čáry 32,6 Martin Královič NEKA
Dojč 61,77 Slavomíra Melišová SMER-SD
Dubovce 40,96 Dana Dorothea Mikulová NEKA
Gbely 54,16 Jozef Hazlinger NEKA
Hlboké 64,34 Miloš Čobrda NEKA
Holíč 39,92 Zdenko Čambal SMER-SD, ND
Hradište pod Vrátnom 56,51 Lukáš Piroha NEKA
Jablonica 55,76 Silvester Nestarec NEKA
Kátov 74,74 Terézia Kučerová NEKA
Kopčany 28,69 Dušan Dubecký NEKA
Koválov 38,86 Pavol Kuba KDH
Koválovec 61,06 Patrik Renováček NEKA
Kuklov 57,57 Štefan Šimkovič SMER-SD
Kúty 47,84 Branislav Vávra NEKA
Lakšárska Nová Ves 61 Oľga Procházková SNS
Letničie 61,21 Marián Dvorský SDKÚ-DS, SMER-SD
Lopašov 40,4 Marián Bederka SMER-SD, KDH
Mokrý Háj 53,79 Peter Pobuda NEKA
Moravský Svätý Ján 60,31 Anton Emrich NEKA
Oreské 67,76 Tomáš Mikuš KDH, SMER-SD
Osuské 43,57 Anton Fiala NEKA
Petrova Ves 71,8 Štefan Beňa SMER-SD, KDH
Plavecký Peter 64,63 Jozefína Bartoňová NEKA
Podbranč 68,63 Milan Kadlíček NEKA
Popudinské Močidľany 62 Dana Žúrková SDKÚ-DS, KDH, ND
Prietrž 41,49 Dana Blažková NEKA
Prietržka 74,1 Peter Flamík NEKA
Prievaly 69,04 Tatiana Beňáková KDH, SMER-SD
Radimov 40,04 Ján Provazník SMER-SD, KDH
Radošovce 56,91 Vladimír Kočárik KDH
Rohov 42,85 Roman Ravas NEKA
Rovensko 55,45 Marian Rehuš NEKA
Rybky 72,02 Henrich Ravas NEKA
Sekule 45,09 Pavla Maxianová NEKA
Senica 33,9 Branislav Grimm NEKA
Skalica 37,79 Ľudovít Barát NEKA
Smolinské 20,57 Peter Betták SMER-SD
Smrdáky 78,88 Ingrid Tripšanská KDH
Sobotište 68,53 Dušan Horňák NEKA
Šajdíkove Humence 65,92 Pavol Burda SDKÚ-DS
Šaštín-Stráže 53,97 Jaroslav Suchánek NEKA
Štefanov 62,31 Rudolf Polák KDH
Trnovec 38,18 Jozef Kotvan SMER-SD, KDH
Unín 73,29 Ján Palkovič NEKA
Vrádište 66,77 Milan Kováč NEKA

Ďalej: Priebeh komunálnych volieb


.
Toto je čítané

BSK plánuje zrušiť tri stredné školy a vytvoriť jednu spojenú školu

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje zrušiť tri stredné školy a vytvoriť jednu…

BM Záhada Vedy