V úvode boli všetky strely skôr propagačné. V tretej minúte bol vylúčený Mikéska a hostia si tak zahrali presilovú hru, ktorá im však vôbec nevyšla.

hc_dukla_senica_hokej_spisska_nova_ves

Prvá desaťminútovka celkovo bola nemastná-neslaná, no potom už zápas začal naberať správne tempo. V 13.minúte čaroval Peksa, keď pred ním vznikol „závar“. Hostia strieľali, ale z prvého gólu sa radovali Seničania. 16.minúte rozvlnil sieť MARTIN KALINÁČ. O 17 sekúnd však už bolo vyrovnané, keď puk za Peksov chrbát dostal RICHARD SMOTRILA. Seničania však už o pol minúty zvýšili na 2:1.

Druhá tretina bola vyrovnaná. Domáci mali aj 51-sekundovú výhodu o dvoch hráčov, ale hostí podržal fantastický Trenčan. Východniari si taktiež vypracovali pár šancí, no aj oni si vylámali zuby na brankárovi.
V úvode tretieho dejstva sa senickým štadiónom opäť ozvalo „gól“, keď puk do siete prestrčil MARTIN MIKOLÁŠEK. Bolo vidieť snahu hostí o zníženie, ale v koncovke sa im príliš nedarilo. Naopak, zvýšiť skóre sa podarilo Seničanom, keď sa po skvelej práci Romančíka opäť presadil MARTIN MIKOLÁŠEK. V 53.minúte sa do seba pustili Leskovjanský a Vereš. Senický mladík tento súboj prehral, no na trestnú lavicu putovali obaja. V závere zápasu sa veľmi často vylučovalo. V 58.minúte sa podarilo ešte BORISOVI KREMPASKÉMU znížiť na 4:2. Po tretinách 2:1,0:0 a 2:1 zostali tri body na Záhorí. Čiernou škvrnou zápasu bolo nepodanie si rúk, ktoré po zápase vždy následuje. Hostia však po záverečnej siréne zamierili do šatní.
Po zápase nasledovala ďakovačka Rytierov a miláčik tribún Marek Peksa poprial za tím divákom všetko dobré do nového roka a každý z hráčov povedal, čo konkrétne fanúšikom želajú. Potom nasledovala ešte vtipná scénka, na ktorú sa fanúšikovia po vyhratom súboji vždy môžu tešiť.

HC Dukla Senica – HK Spišská Nová Ves 4:2 (2:1,0:0,2:1)
Góly a asistencie: 16. Kalináč (Jurák, Loydl), 17. Videlka (Lantoš, Fian), 42. Mikolášek (Romančík, Surovka), 52. Mikolášek (Romančík, Surovka) – 17. Smotrila (Gurčík, Findura), 58. Krempaský
HC Dukla Senica: Peksa – Fian, Gula, Janík, Loydl, Všetečka, Mikéska, Zábojník – Jurák, Kalináč, Lichanec – Romančík, Surovka, Mikolášek – Lantoš, Vereš, Videlka – Blaško, Daniel, Penák
HK Spišská Nová Ves: Trenčan – Hrubý, Rojkovič, Gurčík, Cvengroš, Džerenga, Horváth, Kramár – Leskovjanský, Giľák,Vartovník – Findura, Vaic, Smotrila – Ihnaťo, Klinga, Krempaský – Hamráček, Gonda, Ištocy