Úvod stretnutia bol opatrný a prvý strelecký pokus sme videli až po minúte a štvrť, kedy si na puk prvý raz siahol brankár hostí Němec.

Ilustračné foto

Prvú väčšiu príležitosť mali domáci v tretej minúte, ale Lantoš ani na dvakrát nedostal puk do siete. Prvý gól stretnutia padol v 5. minúte, kedy sa presadil Mikolášek. Po inkasovanom góle sa hostia „prebrali“ a boli aktívnejší než dovtedy. Aktivitu pretavil na gól kapitán hostí Šechný, ktorý delovkou trafil presne pod brvno. Hostia boli aktívnejší, no počas jednej útočnej akcie si nedovolene počínal Linet a putoval na trestnú lavicu. Ani túto presilovku nezahrali domáci dobre a gól sme tak nevideli. Aktivita sa však vyrovnala a do konca tretiny už gól nepadol.
Prvé tri minúty druhého dejstva nepriniesli veľa zaujímavých situácií. Prvý zaujímavejší moment druhého dejstva prišiel v 23. minúte po akcii Vereša s Lantošom. Druhý menovaný preveril brankára, ktorému ale puk vypadol. Následná dorážka Brzobohatého tiež neskončila v sieti. V 26. minúte tesne minul bránu Senice Majerník. Gól padol až v 29. minúte, kedy sa podarilo sieť rozvlniť Kubišovi. O 34 sekúnd sa stav menil opäť. Nikým nekrytý Majerník vsietil tretí gól Michaloviec a Seničania si zobrali time out. Hostia však stále držali zápas pevne v rukách, ale nechávali sa vylučovať. Domáci, ale nedokázali ich vylúčenia potrestať. Seničania začali byť aktívni v poslednej trojminútovke. Ich snaha bola ocenená gólom, keď sa 15 sekúnd pred sirénou presadil Lantoš, ktorý dorážal po delovke od Gulu. Tímy sa tak rozišli do šatní za stavu 2:3.
V úvode tretej tretiny dostali hostia výhodu presilovej hry, ktorú využili. Majerník bol šťastným strelcom 4.gólu. Stav sa menil potom až v 49.minúte, keď sieť v Němcovej bráne rozvlnil Kalináč a upravil tak stav na rozdiel jedného gólu. V 53. minúte mali Rytieri k dispozícii presilovú hru o dvoch hráčov, ale ani takúto výhodu nevyužili. Vyrovnávajúci gól padol až v 58. minúte. Presadil sa Vereš a jeho radosť bola naozaj veľká. Do konca riadnej hracej doby už gól nepadol a nasledovalo predĺženie. V ňom mali prevahu domáci, ale Němec svoj tím výborne podržal. Keďže ani po päťminútovom predĺžení nebolo známe meno víťaza, nasledovali samostatné nájazdy. Jediným úspešným exekútorom bol Huňady, ktorý rozhodol v 5.kole nájazdov a rozhodol tak o víťazstve Michaloviec nad Senicou. Diváci po zápase potleskom poďakovali hráčom.

HC Dukla Senica – HK Dukla Michalovce 4:5 sn (1:1, 1:2, 2:1)
Góly a asistencie: 5. Mikolášek (Janík, Romančík), 40. Lantoš (Gula, Kalináč), 49. Kalináč (Lantoš), 58. Vereš (Jurák) – 12. Šechný (Šterbák, Bednár), 29. Kubiš (Šterbák, Šechný), 29. Majerník (Čížek, Halás), 42. Majerník (Čížek, Halás), 65. Huňady (rozhodujúci samostatný nájazd)
HC Dukla Senica: Peksa – Reissmuller (C),Gula, Janík, Loydl, Mikéska, Všetečka, Zábojník, Fian – Jurák, Kalináč, Lichanec – Romančík, Surovka, Mikolášek – Lantoš, Vereš, Penák – Blaško, Daniel, Brzobohatý
Diváci: 625

Petra Beblavá

.

Štartujeme SIAF 2024: 120 dní do začiatku najväčšej leteckej udalosti roka

Odrátavanie začína! Do štartu 14. ročníka Medzinárodných leteckých dní SIAF 2024 na…