Ak by sa tento dostal na trh a predával ako originály majiteľom ochranných známok by vznikla škoda vyše 1,01 milióna eur.

colnici_ilustracne_foto
Ilustračné foto.

Tovar, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva odhalili trnavskí colníci na pobočke v  Brodskom a v rámci vykonávania kontrol pri dovoze tovaru z tretích krajín a na Staniciach colného úradu v Senici. Takmer všetok odhalený tovar pochádzal z Číny.

Ako informovala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava trnavskí colníci zadržali pri týchto kontrolách 36 840 kusov tovaru. Išlo najmä o parfumy, hračky, obuv, textil, kuchynské potreby, kabelky, peňaženky atď. Škoda, ktorá by vznikla majiteľom ochranných známok ich predajom na trhu ako originálnych výrobkov bola vyčíslená konkrétnymi majiteľmi na 1 018 614 eur.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.

Najviac zadržaných napodobenín bolo reprodukciami ochranných známok CROCS, NICER DICER, BURBERRY, APPLE, SAMSUNG, PEPPA PIG, SMURF, CHANEL a iné.

„Upozorňujeme predovšetkým kupujúcich, ktorí sa dajú nalákať na nízke ceny falzifikátov oproti originálnym výrobkom, že práve takýto falšovaný tovar svojou kvalitou, zložením a vyhotovením môže byť pre spotrebiteľa nebezpečný“, dodala pre Záhorí.sk Švárna.


.
Toto je čítané

Novým generálnym riaditeľom BVS sa stal Ladislav Kizak

Novým predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) sa stal…

BM Záhada Vedy